Son Dakika...Erdoğan'ın diplomasına ne olduğu belli oldu!

Son Dakika...Erdoğan'ın diplomasına ne olduğu belli oldu!

Son Dakika...Erdoğan'ın diplomasına ne olduğu belli oldu!

Sabah Gazetesi'nin Gaziantepli yazarı Mehmet Barlas, cumhurbaşkanı adaylarını değerlendirirken, yine Gaziantepli olan Vatan Partisi Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek için, " en deneyimli ve en tutarlı adaydır." diye yazmıştı. Bu kez Mehmet Barlas'ın oğlu Cemil Barlas, Erdoğan'ın diploması için konuştu ve " “FETÖ’cüler Erdoğan'ın diplomasının orijinalini ele geçirip yok etmişler” ifadelerini kullandı.

Türkiye 24 Haziran erken seçimlerine giderken kamuoyunun en çok tartıştığı konulardan biri de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için gerekli olan üniversite diploması.

Söz konusu diploma Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce tarafından seçim meydanlarında yeniden gündeme getirildi. Ancak Erdoğan cephesinden bir türlü resmi diploma ve transkript açıklaması gelmedi.

Söz konusu tartışma iktidara yakın A Haber kanalında da gündeme geldi. Yandaş yazarlardan Cemil Barlas, Erdoğan’ın diplomasıyla ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya attı. Barlas, Cumhurbaşkanı’nın diplomasının FETÖ tarafından yok edilmiş olabileceğini öne sürdü. Barlas, programda, “FETÖ’cüler Erdoğan'ın diplomasının orijinalini ele geçirip yok etmişler” ifadelerini kullandı. Bu sözler sosyal medyada da büyük tepki topladı.

İşte o sözler:

 

5.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz