Sıla Abalay'ın öldürülmesiyle ilgili çarpıcı iddia

Sıla Abalay'ın öldürülmesiyle ilgili çarpıcı iddia

Sıla Abalay'ın öldürülmesiyle ilgili çarpıcı iddia

İstanbul Küçükçekmece'de önceki akşam 18 yaşındaki Sıla Abalay'ın öldürülmesiyle sonuçlanan DHKP-C'ye yönelik operasyonla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Emniyet yetkililerinden edinilen bilgilere göre operasyondaki asıl hedefin 25 yıldır aranan TİKKO üyesiydi. Ekipler, Abalay'ın evde bulunmasının tesadüf olabileceğini belirtti.

İstanbul'da Küçükçekmece'de 5 Mayıs'ta DHKP-C'ye yönelik düzenlenen operasyonda 18 yaşındaki Sıla Abalay öldürülmüştü. Dün Ardahan'da toprağa verilen Abalay'ın öldürülmesiyle ilgili çapıcı bir iddia ortaya atıldı. Emniyet yetkilileri operasyondaki asıl hedefin 25 yıldır aranan TİKKO üyesi Rauf E. olduğunu öne sürdü. Ekipler, Abalay'ın evde bulunmasının tesadüf olabilceğini belirtti.

Aynı gece TİKKO ve bağlantılı örgütlere yönelik 5 ayrı adrese daha baskın düzenlendi, söz konusu adreslerden birinde hakkında 28 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve 25 yıldır aranan Rauf E. de gözaltına alındı.

Merkez ve yandaş medyaya Sıla Abalay'ın öldürülmesi 'Üst düzey DHKP-C militanı öldürüldü' başlığıyla servis edilmişti.

8.05.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Yandaş medya ve emniyet yalanlarına kılıf uydurmakta zorlanıyor. Bu düpedüz küstahça bir infazdır. 18 yaşında bir kız parti cephenin nasıl üst düzey sorumlusu olur.
Bahattin Gülyuva8 May 2017 19:29:02