Sertifikalı Pırlanta Alın!

Sertifikalı Pırlanta Alın!

Sertifikalı Pırlanta Alın!

,Pırlanta yüzük yada takı alırken sertifikalı ürün almaya dikkat edin. Sertifika bir taşın güvenilirlik özelliğidir, nüfus cüzdanıdır. Nasıl bizlerin bir kimliğimiz varsa ve bu kimlikte bizim adımız soyadımız ve diğer bilgilerimiz var ise sertifikada da aldığınız pırlanta takının özellikleri vardır. Pırlantamız hakkında tüm önemli bilgileri bize sunan bir belgedir. Kalite kriteridir.

Her sertifika da aynı olmamakla birlikte Sertifikadan sertifikaya fark vardır. Eğer üstünde tek başına 0.30 Ct.'dan küçük taşlar kullanılmıştır ibaresi var ise üreticinin kendi verdiği sertifikanın hiç bir mahsuru yoktur gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Ancak; tektaşın büyüklüğü 0.30 ve üzeri ise güvenilir olabilmesi için artık bağımsız bir laboratuvarın sertifikasına ihtiyacınız var demektir. Bu laboratuvarlar pırlantaya has çok pahalı cihazlarla taşın gerçek renk ve berraklık özelliklerini inceler, belirler ve gerçek sertifikalarını verebilirler.

Eğer aldığınız pırlanta ödediğiniz paraya değsin ve herhangi bir dolandırmaya, kandırılmaya maruz kalmayayım diyenlerdeniz pırlanta alırken her şeyden önce sertifika varlığına ve taş büyüklüğüne göre sahip olduğu özel laboratuvar sertifikalarına dikkat ediniz.

 

28.11.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz