Seçimlerden bir gün önce HDP'ye operasyon. İşte İsimler

Seçimlerden bir gün önce HDP'ye operasyon. İşte İsimler

24 Haziran seçimlerinden bir gün önce, aralarında HDP ve HDK’li yöneticilerin de bulunduğu 25 isim hakkında yakalama kararı verilip, 7’si gözaltına alındı.

Seçim öncesi Ankara’da aralarında HDP ve HDK’li yöneticilerin de bulunduğu 25 isim hakkında yakalama kararı verilip, 7’si gözaltına alındı. 
 
Ankara’da bu sabah polis, aralarında HDP ve HDK yöneticileri ile partili sandık görevlilerinin de olduğu kimi isimlerin adreslerine baskın düzenledi. Yapılan baskınlarda evler didik didik aranıp, gözaltılar yapıldı.
 
Mezopotamya Ajansı'nda yer alan habere göre; şu ana kadar gözaltına alınan isimler arasında HDK Ankara İl Eş Sözcüsü Fatma Kılıçarslan ile Fatih Kılıç, Dinçer Dağ, Mehmet Baytekin, Sidar Göksu, Barış Deli, Celal Demir var.
 
Operasyonun “Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde provokatif eylem yapılacağı” gerekçesiyle yapıldığı bilgisine ulaşıldı.
 
Savcılık tarafından 25 isim hakkında yakalama kararı alındığı öğrenildi. 
 

Hatay merkezli 4 ilde de eş zamanlı operasyon yapıldı. Hatay’ın yanı sıra Adana, Diyarbakır ve İstanbul’da yapılan baskınlarda 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar PKK’ye yardım etmekle suçlanıyor.

Adana’da ayrıca ‘PKK’ye para topladıkları’ iddiasıyla 18 Haziran’da gözaltına alınan 10 kişi adliyeye sevk edildi.

23.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz