Şahin Zülfikarlı Kimdir?

Şahin Zülfikarlı Kimdir?

Şahin Zülfikarlı Kimdir?

Azerbaycan’ın köklü ailelerinden olan Zülfükarlı ailesinin başarılı temsilcisi olan Şahin Zülfikarlı, 1994 yılında Bakü’de dünyaya geldi. Eğitimine burada başladı ve Türk kültürü ile yetişti. Türkiye hakkında duydukları onda büyük bir sevgi oluşturdu ve ailesi birlikte Türkiye’de yaşamaya karar verdi. 2010 yılında lise eğitimi için ailesinden ayrılarak Türkiye’ye geldi. Ailenin işleri olduğundan Şahin Zülfikarlı, Türkiye’de tek başına yaşadı.

Disiplinli ve çalışkan bir öğrenci olan Zülfikarlı, Marmara Üniversitesi Turizm bölümünü kazandı. Turizm alanında kendisini geliştirdikten sonra kendi hayali için işletme okuması gerektiğini düşündü. İdealleri uğruna tekrardan üniversite hayatına döndü ve Bilgi Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünü tamamladı. Şahin Zülfikarlı, bu süreçte Türkiye’yi tanıdı ve Türkiye’de yatırım yapılabilecek alanları belirledi.

Sönmezler Metal’i kurdu ve demir çelik sektörünün lider firmalarından birisi haline getirdi. Burada belirli bir konuma geldikten sonra Zülfikarlı İnşaat’ı kurarak İstanbul’da inşaat yatırımları yaptı. Turizme karşı hep ilgi duydu ve kendisi için en heyecanlı projesi olan Selimiye Big Poseidon Butik Otel’i turizme kazandırdı. Son olarak 555-IST Cafe ile restoran hizmetine başlayan Şahin Zülfikarlı, yönetim kurulu başkanlığı yaptığı firmasını herkese hitap eden dev bir şirket haline getirdi.

Hayatının önemli birçok anını Türkiye’de yaşayan Zülfikarlı, Azerbaycanlı eşi ile Çırağan Sarayı’nda dünya evine girdi. Zülfikarlı ailesinin bu özel gününe Murat Boz, Hadise ve Mahsun Kırmızıgül gibi tanıdık simalar eşlik etti. İnsan ilişkileri oldukça güçlü olan Şahin Zülfikarlı, ekibiyle bir uyum içinde çalışıyor. Onları ailesi olarak gören yatırımcı, işçi haklarına önem veriyor ve işçilerinin mutluluğunu önemsiyor. “Onlar yoksa ben de yokum” diyen Azeri iş adamı, iş disiplininden ayrılmadan onlara arkadaş gibi yaklaşıyor.

11.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz