Sabahlık Nedir?

Sabahlık Nedir?

Sabahlık Nedir?

Sabahları yataktan kalkınca pijama ya da gecelik üzerine geçici süreli giyilen kıyafet türü sabahlık olarak adlandırılmaktadır. Günümüzde düğünlerde gelin hazırlıkları kısmında da kullanılmakta olan modelleri de  yer almaktadır. Çoğunlukla gece kullanılan gecelik ya da pijama takımı ile aynı desen ve kumaştan üretilen sabahlık modelleri ihtiyaca cevap verir nitelikte olmalıdır. Rahatlığın ön planda olduğu bu ürünlerde şıklık ta beraberinde gelmelidir.

Sabahlık Nasıl Olmalı?

Bu model giysilerin amacı gereği kişiyi rahat ettirmesi ve beklenilen konforu sağlaması gerekmektedir. Bu nedenle ürünün üretildiği kumaş türü bu alanda devreye girmektedir. Oldukça önemli bir detay olan kumaş türünde kişiyi rahat ettirecek kumaşlar tercih edilmeli ve üretim aşamasında viskon, pamuk, polyester gibi kumaş tipleri yapılarına uygun niteliklerde dikilmelidir. Ayrıca sabahlık ürünü vücudu sıkmayacak ve hareket özelliğini kısıtlamayacak modellerde üretilmelidir.

Özellikle kol ve omuz detayları kişiyi sıkacak özellikte olmamalıdır. Mevsimsel seçeneklerde bu ürünün seçim aşamasında oldukça büyük önem taşımaktadır. Bu ürüne ait farklı modeller için https://www.ahu.com.tr/sabahlik sitesinden hizmet alabilirsiniz.

28.09.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz