Richard Millie Saat

Richard Millie Saat

Richard Millie Saat

2001 yılında üretim serüvenine başlayan Richard Millie Saat, lüks saat endüstrisine kalitesiyle damgasını vurmuştur. İsviçre’nin Les Breuleux kentini merkez üs olarak seçen şirketin vizyonu yüksek kalite saatçiliği 21. Yüzyıla taşımaktır. Şirketin bünyesinde çalışan tasarım mühendisleri, havacılık ve uzay endüstrisinde kullanılmakta olan en modern hammaddeleri kullanmaktadır.

Richard Millie markasına sahip bir saat sahibi olmak en azından orta halli bir daire fiyatını gözden çıkarmayı gerektirmektedir. Lüks segmentte ürün çıkardığı için bu saate sahip olmak saygınlık ve itibarın ifadesi gibidir.

Richard Millie Saat Özellikleri

Richard Millie saat özellikleri ile diğer markalardan ayrılmaktadır. Bu özellikleri sayesinde benzersiz bir saate sahip olmak isteyen tüketiciler tarafından özellikle tercih edilmektedir.

  • Ürettiği her bir model için ayrı bir mekanizma geliştirildiği üretilen her yeni modelbenzersizdir. Mekanizmanın tasarlanması, temel olarak plakanın üretilmesi ile başlayan, son teknoloji darbe koruma sistemlerinin eklenme aşaması ile son bulan bir süreçtir. Geleceğin modelini yaratma konusunda iddiasını ortaya koyan markanın bu bağlamda her ürünle birlikte mekanizmasına yeni bir üstün özellik eklemesi olağan bir üretim stratejidir.
  • 5 derece titanyum, karbon alaşımları, alüminyum- lityum alaşımları ve grafen mekanizma üretiminde kullanılmakta olan maddelerdir.
  • Tasarımda fonksiyonellik ve kullanım kolaylığı daima ön plana alınır. Gereksiz bir fonksiyon ya da süslemeye tasarımda asla yer verilmemektedir.

 

 

Richard Millie Saat Neden Pahalı

Richard Millie saat gerek üretiminde kullanılan malzemeler gerekse tasarım özellikleri nedeniyle oldukça pahalıdır. Kalitenin ucuz olmayacağı konusunda tüm dünya hemfikirdir. Kalitenin mutlaka belli bir bedeli olacaktır. Piyasada bulunan diğer saat markaları ve üretimde kullanılan materyaller baz alındığında kullanılan çeliğin kalitesi, mekanizmanın özellikleri ve sahip olduğu sistemler fiyatın belirlenmesinde en önemli unsurlardır. Hatta saatin kayışında kullanılan malzemenin de bu anlamda çok fazla etkisi olduğu da unutulmamalıdır.

Richard Millie saat, üretime başladığı ilk günden itibaren, belirlediği konsepte sadakatle bağlıdır. Saat endüstrisinde yeni standartlar yaratmıştır. Bu standartlar kullanıldığı alana göre ve mesleklere göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin ünlü bir tenis oyuncusu olan Rafael Nadaliçin özel olarak tasarlanıp üretilmiş olan modeli fiziksel zorluklara karşı dayanıklı ama aynı zamanda hem çok hafif hem de çok sağlam bir yapıdadır. Aynı zamanda Formula 1 pilotu olan Felipe Massa için tasarlanan modelde de aynı özelliklerin farklı versiyonlarına yer verilmiştir.

 

25.10.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz