Rektör Ali Gür Şamil Tayyar'a Öyle Bir Gol Attı ki Sormayın Gitsin

Rektör Ali Gür Şamil Tayyar'a Öyle Bir Gol Attı ki Sormayın Gitsin

Rektör Ali Gür Şamil Tayyar'a Öyle Bir Gol Attı ki Sormayın Gitsin

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın kitabını yasaklı kitaplar arasında gösterdi.İşte Fethi Yılmaz'ın o yazısı

Gülen Cemaati’ne yönelik operasyonlar kapsamında Gaziantep Üniversitesi'ne bağlanan ve adı 15 Temmuz Yerleşkesi olarak değiştirilen eski Zirve Üniversitesi'nde atış poligonu bulunmuştu. Poligon gazetecilere gösterilirken, yasaklı kitaplar da rektör Ali Gür tarafından poligon önünde sergilendi.

Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür’ün gazetecilere sergilediği kitaplar arasında Gülen Cemaati operasyonları kapsamında tutuklanan Nazlı Ilıcak ve Mümtaz’er Türköne’nin de kitapları bulunuyor. O kitaplar arasında AKP eski MKYK Üyesi Osman Can’ın kitabı bulunuyor. Ancak o kitaplar arasında bir kitap dikkat çekiyor; AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar yazdığı “Kürt Ergenekonu.”

Peki Gaziantep Üniversitesi rektörü Ali Gür ile AKP Milletvekili Şamil Tayyar arasında kavganın nedeni ne?

AKP’li Şamil Tayyar 17 Temmuz’da sosyal medya hesabından Yeni Akit gazetesi yazarı Mehtap Yılmaz’ı ve eşi Prof. Dr. Ali Gür’ün Gülen Cemaati üyesi olduğu öne sürmüştü. Tayyar’ın, “Gülen Cemaati’nin Diyarbakır imamı” dediği Ali Gür ile ilgili mesajlarından iki hafta sonra Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Gür’ü Gaziantep Üniversitesi Rektörü olarak atadı.

3.10.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
istedigin kitap olsun http://www.idefix.com/Kitap/Kurt-Ergenekonu/Samil-Tayyar/Arastirma-Tarih/Politika-Arastirma/Turkiye-Politika-/urunno=0000000375870?gclid=CODqipeEws8CFQq3GwodTGAE0Q
asasas4 Eki 2016 23:55:06
Atilla Amca, buna GOL denmez...Emmi sahiden bu Şamil Tayyar'ın KİTABI var mı??? Bütün kitapçıları gezdim sordum hiçbir kitapevinde , 'O'nun kitabı yok' dediler... Eğer, varsa , ' Ankara Çankaya'da KUMPASDER diye bir dernek var, orayı arayın belki orda olabilir' dediler(!)
MATKAP3 Eki 2016 21:45:51