Polisten açlık grevi eylemine sert müdahale.Gözaltılar var

Polisten açlık grevi eylemine sert müdahale.Gözaltılar var

Polisten açlık grevi eylemine sert müdahale.Gözaltılar var

Ankara Yüksel Caddesi'nde 65 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın direniş alanına polis çok sert müdahale etti.. Polis, ODTÜ'den Barış Akademisyeni Mehmet Mutlu'nun da aralarında olduğu 4 kişiyi gözaltına aldı. Gülmen ve Özakça'nın müdahale sırasında alana henüz gelmediği belirtildi.

Gece alanda nöbet tutan destekçilere müdahale eden polis Yüksel Caddesi'ni ulaşıma kapattı. Greve destek verenlerin oturduğu banklar ve alandaki pankartlar polis tarafından kaldırıldı.

Polisin alandaki bekleyişi sürüyor.

Nuriye Gülmen, Twitter hesabından "Direniş alanında çevik kuvvet polislerinin olduğu ve alanın boşaltıldığı bilgisi geldi. Alandaki arkadaşlarımızın gözaltında olduğunu düşünüyoruz" açıklamasında bulundu.

Birçok kitle örgütü bugün saat 13.00'da Gülmen ve Özakça'ya destek amacıyla Yüksel Caddesi'ndeki direniş alanında buluşma çağrısı yapmıştı. Müdahalenin dayanışmayı engellemek için yapıldığı düşünülüyor.

65 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için sosyal medya üzerinden ve birçok mecradan destekler sürüyor. (HABER MERKEZİ)

12.05.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz