Pınar Aydınlar'dan Mektup Var

Pınar Aydınlar'dan Mektup Var

“Biz bu kavganın “geçicileri” değil elbetteki kalıcıları olarak mücadeleye her koşulda devam edeceğiz”

5 Mayıs 2018 tarihinden bu yana Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi’nde tutsak bulunan sanatçı Pınar Aydınlar yazdığı mektup ile “İbrahim Kaypakaya’nın takipçisi olmaya çalışan bir yoldaşınız olarak zulüm ne kadar büyürse büyüsün, biz bu kavganın “geçicileri”  değil elbetteki kalıcıları olarak mücadeleye her koşulda devam edeceğiz” dedi.

 Pınar Aydınlar’ın mektubu şu şekilde;

“Bakırköy Kadın Kapalı Hapishanesi G22 No’lu tek kişilik hücreden direniş ve yürek dolusu Merhaba!

 Sevgili Yoldaşlar, ben iyiyim ve moralim yüksek. 15 Mayıs itibariyle 8 m2’lik hücrede tek başıma kalıyorum. Bolca okuyor, yazıyor ve öğrenmeye çalışıyorum. OHAL’in ve faşist saldırıların büyüdüğü böylesi bir dönemde hapishane gerçeğini yaşıyorum. Binlerce devrimci tutsağımız gibi. Ancak faşizmin hiç bir dayatması, tutuklaması halklarımızın özgürlüğü için okuduğum ezgileri, siyasi mücadelede inandığım değerleri sahiplenmeye engel olamaz, olamayacak. İşçilerin, emekçilerin, Kürt halkının, gecekondu yoksullarının, Karadeniz halkının, toprakları elinden alınan köylünün ve tüm mazlumların yanında saf tutan bir sanatçı olarak onur duydum. İbrahim Kaypakaya’nın takipçisi olmaya çalışan bir yoldaşınız olarak zulüm ne kadar büyürse büyüsün, biz bu kavganın “geçicileri”  değil elbetteki kalıcıları olarak mücadeleye her koşulda devam edeceğiz.

Bizler için her alan bir direniş mevzisidir !

Tutsak olduğum süre içerisinde TC hapishanelerindeki partizan tutsaklardan, HDP tutsakları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, Selma Irmak, Sebahat Tuncel, Aysel Tuğluk daha nice dosttan destek ve inanç dolu mektuplar aldım. Siz yoldaşlarımdan da mektuplar bekliyorum. Sizleri en derin sevgilerimle ve devrimci duygularımla selamlıyorum.”

PINAR AYDINLAR

Yeni Demokrasi

http://www.yenidemokrasi.net/pinar-aydinlar-biz-bu-kavganin-gecicileri-degil-elbetteki-kalicilari-olarak-mucadeleye-her-kosulda-devam-edecegiz.html

7.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz