Peşinatsız Ev Sahibi Olun

Peşinatsız Ev Sahibi Olun

Peşinatsız Ev Sahibi Olun

Herkesin hayali mutlu sıcak bir yuva kurmak ve o yuva için ev sahibi olmaktır. İnsanlar kendi başını koyabileceği büyük ya da küçük olması çok önemli olmayan bir eve sahip olmak ister. Fakat günümüz ekonomik şartlar ve insanların kazançları bazıları için ev sahibi olmayı zorlaştırmaktadır. Birçok banka ve müteahhit ev satarken peşinat istemektedir. Peşinatsız ev almak isteyenler ise bu durumda çok zorlanmaktadır. Peşinatsız ev almak istiyorum diyorsanız size önerilerimiz var.

            Peşinat ödeyerek ev sahibi olma herkes tarafından gerçekleştirilemiyor. İnsanlarda ev sahibi olarak kira derdinden ve ev değiştirme derdinden kurtulmak istiyor. Bunu başarmak isteyenler peşinat vermeden ev sahibi olmak için farklı arayışlar içine giriyor. Elinde peşinat imkânı olmayan bireyler için bir kaç öneri var tabi. Birçok banka %75 ödeme yapmaktadır. Yani 200.000 Türk lirası civarında ev sahibi olmak isteyenler bunun için 50.000 Türk lirası ödeme yapmak zorunda. Bu durum tabi ev almak istiyorum diyenleri peşinat bulmaya zorluyor. Bu durumda diğer bankalardan ve ya ev kredisi alacakları bankalardan ihtiyaç kredisi ve ya başka bir kredi çekerek peşinat hazırlamaya yitiyor. Ya da hiç alamıyor istediği evi insanlar.

            Bazı bankalarda peşinatsız ev alma imkânı bulunmaktadır. Satın alınmak istenen evin bedelinin tamamı kredi çeken kişiye verilerek peşinat sıkıntısından kurtarmaktadır bireyleri. Bu sayede ev sahibi olmak isteyenler daha rahat bu amaçlarına kavuşmaktadır. Bu sayede peşinat sıkıntısı ortadan kalkıyor. Peşinat istemeden ev kredisi veren bankalar Akbank, QNB Finansbank, garanti bankası, odea bank ve belli bir kaç banka daha ev kredisi verirken meblağın tamamını ödemektedir. Bu sayede ev sahibi almak isteyenler bu hayallerine daha çabuk kavuşmaktadır. Yine müteahhitlerden bazıları ev satarken kendi finanslarından kullandırdıkları kredilerde peşinatsız ev satmaktadır. Bu müteahhitlerden de ev alarak peşinat ödemeden ev sahibi olmak mümkün.

            Eğer siz de ev sahibi olmak istiyorsanız ve elinizde önden verecek peşinatınız yok ise yukarıda saydığımız yöntemler ile peşinat ödemeden ev sahibi olabilirsiniz. Hayallerinizi gerçekleştirmek için önünüze peşinat engelini koymadan hemen hayallerinize kavuşun.

13.03.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz