ÖSP Gaziantep İl Başkanı Gözaltına Alındı

ÖSP Gaziantep İl Başkanı Gözaltına Alındı

ÖSP Gaziantep İl Başkanı Gözaltına Alındı

Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP) Gaziantep İl Başkanı Hasan Kaya bu sabah saatlerinde, sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek gözaltına alındı.

ÖSP, Kaya’nın gözaltına alınmasına ilişkin yazılı bir açıklama yaparak, “Mart ayı, etkinlikler ayı olması nedeniyle hükümet her yıl Mart ayında öncelikle de Newroz ekinlikleri arifesinde genel bir gözaltı furyası başlatır. 2018 Mart ayının ise hem OHAL’ın devam etmesi hem de devam eden Efrin operasyonu nedeniyle gözaltı ve tutuklamalar yoğunlaşarak devam ediyor.” dedi.

“Hasan Kaya serbest bırakılmalı”

ÖSP açıklamasında devamla, Kaya’nın gözaltına alınmasından ötürü Gaziantep ntep yerel yetkililerini kınadığını belirtti.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Genel olarak devam eden haksız-hukuksuz gözaltı ve tutuklamalar nedeniyle hükümetin ve özel de İl başkanımız Hasan Kaya yoldaşın gözaltına alınmış olması nedeniyle de Antep yerel yetkililerin tutumunu kınıyoruz.

Kan, gözyaşı, baskı üzerinde, dolup taşan hapishaneler üzerinde hiçbir iktidar, hiçbir dikta rejimi ayakta kalamaz! AKP’de kalamaz. MHP ile kurduğu ve korkuların yönlendirdiği ittifak da AKP’yi kurtaramayacaktır!

Hasan Kaya serbest bırakılmalı.”

Kaynak: Gazete Patika

14.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz