Osman Baydemir: Kürt'e kopmaktan başka seçenek bırakmıyorsunuz

Osman Baydemir: Kürt'e kopmaktan başka seçenek bırakmıyorsunuz

HDP milletvekili Osman Baydemir, Siverek'te Newroz kutlamasında konuştu. Baydemir, "Bu politika devam ederse Kürt'e kopmaktan başka hiçbir seçenek bırakmıyorsunuz" dedi.

HDP’li Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinden Newroz kutlamasına katıldı.

Afrin’de süren Zeytin Dalı Harekatı’na öncelikle Türklerin karşı çıkmasını isteyen Osman Baydemir, “Kürt’ten önce, Alevi’den önce, mazlum halkımızdan önce, Türk halkının bu rejime ‘Hayır’ demesi gerekiyor. Esas sizin benim adıma ‘Afrin’e gitme, Kürt kardeşimi öldürme’ demeniz gerekiyor” diye konuştu.

AK Parti’yi, İttihat ve Terakki Fırkası liderlerine benzeten Baydemir, “Bundan 100 yıl önce Enver ve Talat paşalar vardı. Aynı bu iktidar gibi aynı duygu ve yanlışlarla hareket ettiler. Büyük bir imparatorluktan küçük bir devlete dönüştüler. Bu politika devam ederse Kürt’e kopmaktan başka hiçbir seçenek bırakmıyorsunuz. Bu yanlıştan hükümetin dönmesi için en büyük itirazı Türk halkının kendisinin ortaya koyması gerekiyor” ifadelerini kullandı. DHA'dan aktaran Duvar'dan alınmıştır

18.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Hepinizin başini ezecegiz. Yıllarca kardeş kanı aktı. Cozum surecinde size fırsat verildi. Hainlik ettiniz. Sıra sanada gelir osman efendi. AFRINE GIRDIK... BU HABERI DE VERSENE GAZIANTEPHABERLER.COM. !!!!
VATAN EVLADI 18 Mar 2018 21:50:58