Öğrencilere saldıran o polis hakkında karar

Öğrencilere saldıran o polis hakkında karar

İstanbul Valiliği açıklama yaptı

İstanbul Üniversitesi'nde yemekhanelerden kahvaltıların kaldırılması ve indirimli öğün sayısının bire düşürülmesi kamuoyundan büyük tepki toplamıştı.

Öyle ki bu kararı protesto ederek, “Ekonomik kriz koşullarında cüzi miktardaki parayla yaşam mücadelesi verdiklerini ve krizin faturasının öğrenci ve emekçilere kesilmesine karşı olduklarını” söyleyen, öğrencilere karşı polis cop kullanmış ve rektörlüğe dilekçe vermelerine engel olmuştu.

İstanbul Üniversitesi, gelen tepki ve eleştirilerin ardından ise söz konusu kararından vazgeçmişti.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Odatv'de yer alan haber şöyle: İstanbul Üniversitesi'nde yemek zammı ve kahvaltıların kaldırılmasına karşı tepki gösteren öğrencilere polis müdahalesi tartışılmaya devam ederken, konuyla ilgili olarak dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, İstanbul Üniversitesi'ndeki öğrenci eylemine müdahalede 1 polis memuru hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulandığı açıklandı.

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Beyazıt'taki İstanbul Üniversitesi Rektörlüğü önünde 2 Ocak 2020 tarihinde toplanan yaklaşık 200 kişilik gruba İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince eylemin sona erdirilmesi çağrısında bulunulmuştur. Grup üyelerinin ısrarla gösteriye devam etmesi ve güvenlik güçlerine fiili mukavemette bulunmaları üzerine, tarihi ana kapı önüne set çekilmek suretiyle olaya müdahale edilmiştir. Yaşanan olay nedeniyle 3 Ocak 2020 tarihinde derhal soruşturma başlatılmış, 1 polis memuru hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmıştır."

gaziantephaberler.com

7.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz