"Neyimizi gördünüz arkadaşlar, solculuğumuzu sakladık mı sizden"

"Neyimizi gördünüz arkadaşlar, solculuğumuzu sakladık mı sizden"

VİDEO SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNDE TIKLA İZLE

"Öyle mi alay komutanı" sözleri ile tanınan Bağımsız Maden-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Kamil Kartal'ın maden işçilerine seslendiği video sosyal medyanın gündemine girdi.

Haklarını aramak için Soma’dan Ankara’ya yürümek isterken Salihli’de jandarma tarafından gözaltına alınan madenci Kamil Kartal, “Öyle mi alay komutanı” sözüyle Türkiye’yi sarsan bir konuşma yapmıştı.

"Öyle mi alay komutanı" sözleri ile tanınan Bağımsız Maden-İş Sendikası Örgütlenme Uzmanı Kamil Kartal'ın maden işçilerine seslendiği video sosyal medyanın gündemine girdi.

"Bizim sağımız solumuz yok. İçinizde AKP’ye oy veren var mı, MHP’ye oy veren var mı? CHP’ye oy veren var mı? Kürt var mı? Aynı maden ocağında çalışıyoruz aynı patrona. Aynı teri döküyoruz. Üç kuruş parayla çoluğumuzun çocuğumuz rızkını temin edip, karnını doyuruyoruz. Patron ayrım yapıyor mu bize? Peki bu şerefsizler neden bizleri bölüyor? Bunlar şu düşmanı bu düşmanı diye insanlara propaganda ediyorlar" diyen Kartal, "Aylardır beraberiz, bu taşın üstünde beraber yattık. Neyimizi gördünüz arkadaşlar? Solculuğumuzu sakladık mı sizden? Evet biz solcuyuz, sosyalistiz. Sonuna kadar da böyle olmaya devam edeceğiz. Biz solcular olmazsak işçi sınıfının politik mücadelesi olmaz" diye belirtti.

TIKLA İZLE

22.11.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz