NAKSAN'ın Şirketleri ve Malları  Satışa Çıkartıldı.İşte satılacakların Listesi

NAKSAN'ın Şirketleri ve Malları Satışa Çıkartıldı.İşte satılacakların Listesi

NAKSAN'ın Şirketleri ve Malları Satışa Çıkartıldı.İşte satılacakların Listesi

Gaziantep'in sanayi devi iken FETÖ operasyonu ile bazı yöneticilerinin gözaltına alınıp tutuklanması, ardından da kayyum ataması gerçekleştirilen NAKSAN Holding'e ait bazı şirketler satışa çıkartıldı.

Tasarruf Mevduatı Siğorta Fonu ( TMSF)'nin satışa çıkarttığı Gaziantep merkezli 47 şirket içerisinde en fazla NAKSAN Holding'e bağlı kuruluşlar bulunuyor.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra başlatılan FETÖ operasyonları sonucunda Türkiye’de son yılların en büyük kamulaştırması yapılmış oldu. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) satılığa çıkarttığı arsa, gayrimenkul, okul, yurt, otel, petrol istasyonu gibi onlarca sektörde faaliyet gösteren 1289 şirket ve kişilere ait varlıkların tam listesini yayınladı.Gaziantep'ten de 47 şirket satışa çıkartıldı. TMSF’nin elindeki bu varlıkların miktarı ve faaliyet gösterdikleri alanlardaki çeşitlilik, büyük  bir kamulaştırma operasyonunun yapıldığını gösteriyor.

Gaziantep'te de aralarında; Fabrika, okul, öğrenci yurdu,üniversite, arazi, okul, işletmelerinde aralarında bulunduğu 47 parça satışa çıkartıldı.www.gaziantephaberler.com ÖZEL HABER

 

24.03.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz