Mustafa Demirbaş : Milletin hizmetkarlığına talibim

Mustafa Demirbaş : Milletin hizmetkarlığına talibim

Mustafa Demirbaş : Milletin hizmetkarlığına talibim

Belediye Başkanları Derneği Genel Başkanı, Nizip Tatlıcak eski Belediye Başkanı Mustafa Demirbaş, Nizip’ten belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Demirbaş, muhtarlar, kanaat önderleri ve vatandaşlar ile istişareler sonucunda aday olmaya karar verdiğini vurgulayarak, “Bizler millete hizmet etmekten gurur duyan insanlarız. Belediyecilik geçmişimden edindiğim tecrübe ile milletin hizmetkarlığına talibim. Halkımız beni başkan olarak görmek istediği için Nizip’ten AK Parti belediye başkan aday adayı oldum” dedi.

Geçmişten beri belediyelerin her alanında ve departmanında hizmet veren, Belediye Başkanları Derneği Genel Başkanı, Nizip Tatlıcak eski Belediye Başkanı Mustafa Demirbaş, AK Parti’den Nizip Belediye başkan aday adayı olduğunu açıkladı. Demirbaş, aday adaylığına muhtarlar, kanaat önderleri ve vatandaşlarla istişareler sonucunda karar verdiğini vurgulayarak, halkın teveccühü ile başkan olmak istediğini belirtti. Belediyecilik geçmişine değinen Demirbaş, “ Biz halkın içerisinden gelen adaylar olarak, geçmişte olduğu gibi şimdi de milletimize hizmet etmeye devam ediyoruz. Bizim desturumuz, yolumuz da budur. Allah’ın resulü, Kavmin efendisi kavmine hizmet edendir, diyor. Biz de bu millete hizmet etmekten şeref duyuyoruz” şeklinde konuştu.

HALK İSTEDİ, ADAY OLDU

Aday olma fikrine ilişkin açıklamalarda bulunan Demirbaş, “Nizip’in dağ köyleri, Fırat kenarı ve dere köyleri muhtarları başta olmak üzere vatandaşlarımız ve kanaat önderleri ile istişareler neticesinde aday olmaya karar verdim. Belediye Başkanı olarak seçildiğimizde, hiçbir zaman halkın haklı isteklerine mazeretle cevap vermeyeceğiz. Acizlik göstermek makama yakışmaz. Belediye başkanlığı makamı kutsal bir makamdır. O makamı işgal eden kişiler mazeret üretemez, şikayet edemez” ifadelerine yer verdi.

SORUMLULUĞUMUN BİLİNCİNDEYİM

Belediye başkanlığı makamının önemine değinen Demirbaş, “Belediye başkanları milletin efendiliğine değil, hizmetkarlığına talip olmalı. Milletin hizmetkarı olmak herkese nasip olmaz. Belediye başkanı mütevazi olmalı, hiçbir zaman kibir taşımamalı. Seçim bahanesiyle halkla buluşmak değil, her zaman halkın içinde olmalı. Yerel yönetimler seçimi, Türkiye’nin en kritik seçimi olacak. Cumhurbaşkanımızın da ifadesiyle, halkın teveccühü her şeyin üzerinde olmalıdır. Bu ifadelerden cesaret alarak Nizip için aday adaylığımı ilan ediyorum. Halkın teveccühü ön plandaysa ben halkın desteğiyle adayım. Sorumluluğumun bilincindeyim. Yöre halkı bizleri çok iyi tanıyor, onların talebi doğrultusunda aday olduk. Hayırlısıysa göreve talibiz” dedi.

MUSTAFA DEMİRBAŞ

1990-1994 yılları arası Köy Hizmetleri Müdürlüğü’nde, 1994-2004 Şehitkamil Belediyesi’nin bütün birimlerinde, 2004-2009 Nizip Tatlıcak Belde Belediye Başkanı olarak, 2011-2017 yılları arasında Turizm Bakanlığı İl Kültür Turizm Müdürlüğü’nde çalıştı, Eski Kültür-Memur Sen Şube Başkanlığında hizmet etti. Halen Belediye Başkanları Derneği Genel Başkanlığı ve Emekli Memur-Sen Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütüyor. (TÜLAY CANDAR)

5.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz