Mimar Alev Şahin gözaltına alındı

Mimar Alev Şahin gözaltına alındı

Mimar Alev Şahin gözaltına alındı

İhraç edildiği işine geri dönmek için Düzce’de oturma eylemi yapan mimar Alev Şahin gözaltına alındı.

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edildiği işine iade talebiyle 30 Ocak 2017’den beri Düzce’de eylemde olan Mimar Alev Şahin, dün akşam gözaltına alındı. Twitter üzerinden açıklama yapan Halkın Hukuk Bürosu, müvekkilleri Alev Şahin’in Düzce’de saat 22.30 civarı gözaltına alındığını duyurdu. 
 
Şahin, gözaltına alınmadan önce, Twitter hesabından yerel medyada hedef gösterildiğine dair haberi paylaşmıştı. Şahin, “Ekmek mücadelemi haber yapmayan, iktidarın yerel kanalı beni sayfasında hedef göstermiş. Oysa aynı kanal, betondan çalan hırsızların AKP il yönetimlerine seçildiğini hiç haber yapmadı. Başıma gelecek her şeyden @OncuRadyoTV ve AKP iktidarı sorumludur” ifadelerine yer vermişti. 
 
BİR YILDIR EYLEMDE
 
Alev Şahin, 6 Ocak 2017 tarihli, 679 sayılı KHK ile 2011 yılından bu yana çalıştığı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ndeki görevinden ihraç edildi. Şahin, 30 Ocak 2017’de, Düzce’de Spor Sokak girişindeki meydanda, “İşimi, ekmeğimi geri istiyorum” pankartıyla oturma eylemine başladı. 31 Ocak’tan itibaren eylemini Pazartesi-Çarşamba arası alanda, Perşembe günü ise AKP Düzce il binası önünde sürdürüyordu. MA
14.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz