Milli Görüş,  Rektör Ali Gür'ün eşi Mehtap Yılmaz'ı  mahkum ettirdi

Milli Görüş, Rektör Ali Gür'ün eşi Mehtap Yılmaz'ı mahkum ettirdi

GAÜN Rektörü Gür'ün eşi eski akit yazarı Mehtap Yılmaz ceza aldı

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, kendisine yönelik “hakarette” bulunduğu iddiası ile   Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür'ün eşi de olan  eski Akit yazarı Mehtap Yılmaz hakkında şikayette bulunmuştu. Ankara 47. Asliye Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen davanın duruşmasında, Mehtap Yılmaz’a hakaret suçundan mahkumiyet kararı verildi.

Mehtap Yılmaz’a daha önce Gaziantep 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilip 5 yıl süreyle ertelenen ceza da suçun tekrarı sebebiyle infaz edilecek. Mehtap Yılmaz’a Ankara Asliye Ceza Mahkemesi ‘alt sınırdan uzaklaşarak 175 gün adli para cezası verdi. Yılmaz hakkında, davaların görülmesi sırasında da duruşmalara katılmadığı gerekçesiyle mahkeme tarafından duruşmaya zorla getirme kararı verilmişti.

İşte duruşma tutanakları:


Gaziantep Üniversitesi Rektörü Ali Gür, Türkiye gündemine sık sık gelen bir isim. Gür’ün eşi, eski Akit yazarı Mehtap Yılmaz, AKP’nin önde gelen isimlerinden Bülent Arınç ve Şamil Tayyar’la girdiği kavgayla adını duyurmuştu. Şamil Tayyar, Ali Gür’ün FETÖ’cü olduğunu iddia etmişti. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, Genelkurmay Başkanı olduğu dönemde, Mehtap Yılmaz hastayken onu hastanede ziyaret etmiş ve bu durum tepkilere neden olmuştu.

27.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz