Merinos Halı patronu iş kazası geçiren işçiyi işten attı iddiası

Merinos Halı patronu iş kazası geçiren işçiyi işten attı iddiası

Merinos Halı patronu iş kazası geçiren işçiyi işten attı iddiası

Merinos Halı Fabrikasında halıyı kurtarmak isterken elini makineye kaptırıp yaralanan işçi Osman Uzun'un işten atıldığı iddia edildi

Umut YEĞİN
Antep

Gaziantep Başpınar Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Merinos Halı Fabrikasında geçtiğimiz hafta halıyı kurtarmak isterken elini makineye kaptırıp yaralanarak hastaneye kaldırılan işçi Osman Uzun işten atıldı. Merinos’un “kendisini bilerek yaraladı” dediğini belirten Uzun, “Bilerek bir insan kendi canına kasteder mi?” diye soruyor.

"ŞİKAYETÇİ OLMASAYDIM ÇIKIŞ VERMEYECEKLERDİ"

29 kodu kullanılarak işine son verilen Uzun, “Düşünün 22’sinde iş kazası geçiriyorum. 23’ünde telefonuma mesaj geldi ve çıkışımı verdiler. Hem raporluyum da o gün. Karakol’da tutanaklarımız var. Ama aslında ben karakolda şikâyetçi oldum diye bunu yaptılar. Şikayetçi olmasaydım çıkışımı vermeyeceklerdi” diyor. Çalıştığı makineye acil stop düğmesinin dahi hastaneye gittiği sırada takıldığına dikkat çeken Uzun, “Karakolda şikâyetçi olduğum sırada bunun bir iş kazası olduğunu kanıtlanması için kamera kayıtlarının incelenmesi gerektiği talebinde bulundum. Kamera kayıtları mevcuttur dedim. Hatta karakolda ifademde çalıştığım makinede acil stop düğmesinin olmadığını söyledim. Zaten o görüntüleri silmediyse eğer birileri mevcuttur her şey” diye konuşuyor.

 

Fotoğraf: Mahmut Serem

 

Evrensel
 

 

 

31.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz