Mehmet Barlas,  Gaziantepli Değil İstanbulluymuş !

Mehmet Barlas, Gaziantepli Değil İstanbulluymuş !

Mehmet Barlas, İmamoğlu'nu " Şimdilik belediye başkanı diye yazdı

Sabah Yazarı Mehmet Barlas, dünkü çuvalladığı yazısını bugün " birazcık" düzeltmek gibi yazdı.Ancak Gaziantepli olan Mehmet Barlas, Gaziantepli olduğunu unutarak, kendini  " Bir İstanbullu olarak" tanımladı.

Seçim sonrası ilk yazısında İstanbul’da seçimi AK Parti Adayı Binali Yıldırım’ın kazandığını yazan Sabah gazetesi başyazarı Mehmet Barlas bugün yayınlanan yazısında CHP Adayı Ekrem İmamoğlu’nu ‘şimdilik’ diyerek tebrik etti. “Binali Yıldırım’ın belediye başkan adaylığı İstanbul için bir şanstı” başlıklı yazısında Barlas konuyla ilgili şunları yazdı

“Binali Yıldırım’ın Belediye Başkan adaylığı İstanbul için bir şanstır. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Binali Yıldırım’ı Belediye Başkan adayı olması için ikna etmesi, bu ikilinin İstanbul’a dönük ortak vizyonunun bir yansımasıydı. Keşke yaşanılan karmaşa hiç olmasaydı ve Binali Yıldırım, açık farkla Belediye Başkanı seçilseydi.

Ülkenizdeki rejim demokrasi olduğu zaman, sonuçta son sözü oy çoğunluğu söyler. Bu açıdan ‘Şimdilik’ Ekrem İmamoğlu Belediye Başkanı’dır. Kendisini kutlamak demokratik görevimizdir. Eğer sayımlar sonucunda Binali Yıldırım önde çıkarsa, hem mutlu olurum, hem de bir İstanbullu olarak yarınlara daha fazla ümitle bakarım.”

2.04.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz