Mehmet Ali Yalçındağ Kimdir?

Mehmet Ali Yalçındağ Kimdir?

Mehmet Ali Yalçındağ Kimdir?

Mehmet Ali Yalçındağ 1964’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Aydın Doğan’ın kızı Arzuhan Doğan Yalçındağ ile evli olan ve iki çocuk babası olan Mehmet Ali Yalçındağ’ın kariyeri pek çok başarı ile doludur.

 

1989 yılında, İngiltere’nin Londra şehrinde bulunan “American College in London” okulundan mezun olan başarılı isim, kariyerine 1990 yılında Doğan Holding, Doğan Dış Ticaret’te başlamış, hızlı ve emin adımlarla yöneticilik pozisyonlarına yükselmiştir.

 

Doğan Holding’te sahip olduğu kariyeriyle eş zamanlı olarak başka oluşumlarda da önemli pozisyonlar üstlenen Mehmet Ali Yalçındağ, 2011 yılının Eylül ayında Türkiye’de de faaliyete geçen Yandex’in “Yandex Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı” olarak 2012 yılı Temmuz ayında göreve başlamıştır. Yandex Türkiye dışında E-GLOBER kuruluşuyla da önemli işlere imza atan Mehmet Ali Yalçındağ, E-GLOBER’ın da “Yönetim Kurulu Başkanı” olarak görev almaktadır.

 

Ekim 2015’te kurulan E-GLOBER’ın, kuruluşundan yalnızca bir ay sonra dünyanın en önemli elektronik dış ticaret platformlarından biri olan alibaba.com ile imzaladığı iş birliği bu başarının en güzel örneklerinden biri olarak gösterilebilir.

 

alibaba.com’un Türkiye distribütörlüğünü ve temsilciliğini üstlenen E-GLOBER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yalçındağ bir demecinde bu iş birliği ile Anadolu’da konumlanmış ve kaliteli ürünler üreten firmaların, markalarını ve ürünlerini uluslararası platforma taşıyabilmeleri ve satışlarını arttırabilmeleri için destek sağlayabileceklerini belirtmiştir.

 

Kaynak: http://www.kurumsalhaberler.com/mehmetaliyalcindag/bultenler/mehmet-ali-yalcindag-kimdir

5.10.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
e-glober kim ya arkadaş. alibaba.com un üyelik paketlerini Türk şirketlerine iteleyen ve sadece para kokusu güden bir şirket. kosgeb teşviklerini sömürerek yerleri şirketleri alibaba.com a üye yapıp parayı cukkaya indirecekler. gerisi hikaye. alibaba.com da çinli şirketlerden ön plana çıkmak hayal gibidir. gidin google.com a reklam verin daha iyi.
lanolmlan6 Eki 2016 10:22:14