Maybelline ile Kusursuz Makyaj Görünümü!

Maybelline ile Kusursuz Makyaj Görünümü!

Maybelline ile Kusursuz Makyaj Görünümü!

Modern renkleri ile her zaman en yeni makyaj trendlerini tüketicilere ulaştıran Maybelline New York, 100 yaşını kutladığı 2017 yılında dünyanın 1 numaralı kozmetik markası olma unvanını sonuna kadar hak ediyor.

 

Tüm kadınların makyaj yaparken son dokunuş olarak uyguladığı maskara, bilinen pek çok markanın aksine ilk kez Amerikan Maybelline markası ile birlikte yaratılıyor. İngiltere kraliçesi Victoria aynı dönemlerde rimel olarak sadece kömür tozu kullanırken, 1915 yılında Amerika'da 19 yaşındaki Thomas Lyle Williams kızkardeşi için vazelin içeren dünyanın ilk maskarasını üretiyor.

 

Maybelline Markasının İlginç Öyküsü

 

Thomas Lyle Williams henüz 19 yaşındayken büyük ablası Mabel için kömür tozu ile birlikte yumuşak olması ve kirpikleri besleyip, zarar vermemesi için vazelini karıştırarak ilk rimeli üretiyor. Bu sayede kirpiklerde daha koyu ve dolgun bir görünüm ile yumuşak kıvrımlar elde ettiğini fark eden Williams, losyon olarak satılabilecek bu ürünün patentini alıyor ve ablasının şerefine vazelin ile karıştırarak markanın adını da Maybelline koyuyor. Bir teneke kutu içinde bugün kullanılan farlara benzeyen bir formda üretilen ilk Maybelline rimel, diş fırçasına benzeyen bir fırça ile uygulanıyor. 1917 yılında Maybelline Cake Mascara adıyla üretilen bu rimel, kısa sürede tüm kadınların gözdesi oluyor. 1920'li yıllarda keşfedilen kirpik kıvırıcılar ise Maybelline rimelin içinde bulunan vazelin sayesinde kirpiklerde mükemmel kıvrımlar yakalanmasını sağlıyor.

 

Kadınların Kurtarıcısı Maybelline WaterProof Mascara

 

1940 larda üretilemeye başlanan Maybelline Water Proof Mascara, yani gözyaşı veya sudan etkilenmeyen maskara sayesinde göz altında yaşanan akma sorunlarını tamamen ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor. 1960 lara gelindiğinde ise Maybelline Long Lash Mascara ile hem fırçalar form değiştirerek kirpikleri uzatması sağlanıyor, hem de maskaralar tüpe alınarak fırçaya kolay sürülmesi sağlanıyor. 1971 yılında ise dönemin ünlü mankeni Twiggy Maybelline Great Lash Maskara'nın reklamlarında görünüyor ve muhteşem kirpikleri ile markayı adeta patlatıyor.

 

Maybelline'in Değişmeyen Sloganı

 

Bir reklamcılık dehası olarak kabul edilen "Maybe she is born with it, maybe it is Maybelline" bugün de kullanılmaya devam ediyor. "Belki de onunla birlikte doğmuştur, belki de o Maybelline'dir" anlamına gelen bu slogan ile marka tamamen bütünleşiyor. Pek çok kez el değiştirerek 1996 yılında kozmetik devi L'oreal tarafından satın alınan Maybelline, hala bu marka altında aynı isim ve sloganla dünya kadınlarının gözlerini güzelleştirmeye devam ediyor. 2017 yüzü olarak ise dünyaca ünlü manken Gigi Hadid kullanılıyor.

 

Maybelline Maskara ve Diğer Makyaj Ürünleri

 

Maybelline markası maskara ile birlikte doğmuş olsa da bugün hemen hemen tüm makyaj gruplarında üretim yapıyor. Özellikle Maybelline Affinitone Pudra, göz altı kapatıcısı ve fondöten kapatıcı özellikleri ile kadınların özellikle tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor.  Affinitone serisi ile yüzünüzde bulunan kusurları kapatabilir ve mükemmel bir görünüm elde edebilirsiniz. Maybelline Dream Fresh BB Cream Fair Skin fondöten ile cildinize anında ışıltı verirken, Maybelline SuperStay 24 Saat Fondöten ile cildinizi kusursuz görünüme kavuşturabilir, gün boyu çevresel faktörlere karşı koruma sağlayabilirsiniz.

Tüm Maybelline New York ürünlerine indirimli fiyatlarla Kozmela.com'dan ulaşabilir, hemen sepete ekleyerek satın alabilirsiniz. Sadece bir tıkla satın aldığınız ürünler, en geç 3 gün içinde Kozmela.com güvencesi ile kapınıza kadar ulaşacaktır.

 

18.05.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz