Matcha Çayının Faydaları, Yararları, Ne İşe Yarar

Matcha Çayının Faydaları, Yararları, Ne İşe Yarar

Matcha Çayının Faydaları, Yararları, Ne İşe Yarar

Matcha çayımızı sizler için yurtışından ithal ediyor, en kaliteli ve en taze yeşil çay yapraklarının öğütülmesini sağlayarak sizlere, 1. kalite ve lezzetli bir matcha çayı sunuyoruz.

Matcha Çayı Nedir? Nasıl Elde Edilir?

Matcha “ma” ve “cha” kelimelerinin bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. “Ma” kelimesi ufalanmış, toz haline getirilmiş anlamında iken; “cha” kelimesi çay anlamına gelmekte ve birlikte ufalanmış çay anlamında kullanılmaktadır.

Matcha çayı, Japonya’ya özgü yeşil çay yapraklarının toz haline getirilmesi ile elde edilen bir çaydır. Yeşil çaya nazaran çok daha fazla antioksidan barındıran ve metabolizmayı hızlandırıcı etki gösteren matcha çayının bir bardağı 8 – 9 bardak yeşil çay içildiğinde görülen etkiyi göstermektedir. 

Matcha Çayı Nasıl Hazırlanır?

Matcha çayının hazırlanışı oldukça kolaydır; ancak dikkat edilmesi gerekilen birtakım hususlar vardır. Öncelikle matcha çayını, çayı içeceğiniz fincanın ebadına göre ayarlamanız gerekmektedir. Ardından, matcha çayının üzerine dökeceğiniz suyun sıcaklığını çayı içeceğiniz sıcaklıkta olması gerekmektedir. Matcha çayının demlenmesine gerek olmadığı için, çay bekledikçe çayın tadı acımaktadır. Bu nedenle, tek yapmanız gereken matcha çayının üzerine içeceğiniz sıcaklıkta suyu ekleyip iyice karıştırmaktır.

Matcha, aynı zamanda sadece çay olarak değil gıda sektöründe pasta, çikolata, dondurma gibi pek çok üründe kullanılmaktadır.

Matcha Çayının Faydaları

Matcha çayı, pek çok özelliği ile popülerliği son dönemde artan bir çay haline gelmiştir. Matcha, gerek tadı, gerek görüntüsü ile son derecede merak edilen ve tüketilen bir çay olsa da faydaları ile de popüler olan bir çaydır.

Matcha çayının faydaları arasında:

  • Metabolizma Hızlandırıcı: Metabolizmayı hızlandıraraki kilo vermenizi ve gün içerisinde daha aktif bir hale gelmenizi sağlayan matcha çayı bu etkisini içerdiği antioksidanlardan almaktadır. Bu matcha tozu fiyatı piyasada 40 lira gibi bir fiyattan satılmaktadır.
  • Kansere Karşı Koruyucu: Matcha çayı içerdiği bileşenler ile kanser hücrelerinin oluşmasını ve yayılmasını engelleyen bir yapıya sahiptir.
  • Cilt Yenileme: Matcha çayı, kozmetik alanında da sık sık kullanılmaktadır. Cilt yenileyici etkisi ile kremlerde kullanılan matcha tozu sayesinde cilt gençleşir ve yenilenir.
  • Konsantrasyonu Arttırır: İçerdiği kafein ve kafeinin emilimini yavaşlatan bileşenleri ile kafeinin olumlu etkilerinden yararlanmanızı sağlar. Böylece konsantrasyonunuzu arttırarak odaklanmanızı sağlar.
  • Sindirim Sorunlarına İyi Gelir: Bağırsakların hareketlenmesini sağlayan özelliği ile matcha çayı, sindirim sıkıntısı yaşayan kişilere oldukça iyi gelecektir. Ancak bağırsak hareketlerini arttırdığı için ishal rahatsızlığından sıkıntı yaşıyorsanız kullanmamanız yerinde olacaktır.
  • Cilt Yağını Dengeler: Matcha çayı, cilt yağını dengeleyici etki göstererek akne ve sivilce problemlerini çözmenize iyi gelecektir.

Matca Tozu Fiyatı

Matcha tozumuz 1. kalite ve lezzette olup siz değerli müşterilerimize oldukça makul fiyatlar karşılığında sunulmaktadır. Matcha tozu satın almak istiyorsanız, bizim ile iletişime geçerek güvenilir bir şekilde alışveriş yapabilir, 1. kalite ve lezzette matcha tozunu uygun bir fiyat karşılığında temin edebilirsiniz.

14.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz