MAHMUT YILDIRIM SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

MAHMUT YILDIRIM SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

MAHMUT YILDIRIM SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Önceki gün yaşamını yitiren Gaziantepli Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği'nin eski başkanlarından Mimar Mahmut Yıldırım, Turgutreis Mahallesi Kadıkalesi Mevkii’nde düzenlenen cenaze töreni ile toprağa verildi. Yıldırım için, defin öncesi Bodrum Mimarlar Odası Temsilciliği’nde bir tören düzenlendi. 

Uzun yıllardır Bodrum'da yaşayan ve 1 yıldır kanser tedavisi gören evli ve bir çocuk babası mimar Mahmut Yıldırım, kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetmişti. 

Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği'nde 3 dönemde 4 yıl başkanlık yapan Mahmut Yıldırım için Mimarlar Odası Bodrum Temsilciliği'nde bir tören düzenlendi. Törene Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve yardımcısı Taner Uslu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, Mimarlar Odası Muğla Şube Başkanı Osman Köseoğlu ile ailesi, yakınları, meslektaşları Ankara , İzmir , Eskişehir ve diğer illerin mimar odaları temsilcileri katıldı.

Törende Mahmut Yıldırım’ın oğlu Ekin Yıldırım, babasının mimarlığının yanında siyasi görüşlerine de atıfta bulunarak oldukça duygusal bir konuşma yaptı. 

Daha sonra duygularını dile getiren Mimarlar Odası Muğla Şube Başkanı Osman Köseoğlu ise “Bugün Muğla Şube’nin kurumsal noktaya gelmesinde Mahmut Yıldırım’ın emeği çok büyüktür. O hayatındaki verdiği mücadelelerdeki birikimini Muğla’daki meslektaşlarına aktarmıştır. Herkes o büyük yüreği ile ağabeylik yapmıştır. İnanın şu an çok karmaşık ve zor duygular yaşıyoruz. Yeri doldurulamayacak bir meslek büyüğümüzdü” diye konuştu. 

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon da “Hepimizin başı sağ olsun” diyerek başladığı sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: 

“Mahmut Yıldırım’la 2 ay sonra tanışmamızın 30’uncu yılını tamamlayacaktık. Eşi ve oğlundan sonra herhalde en fazla içli dışlı olduğu kişi bendim. 1988 yılında Kulüp Müsgebi’nin temellerini beraber atmıştık. Sonra da birçok işte beraber çalışmıştık. Bodrum’da birçok projede imzası var. Mahmut ağabey iyi günlerde yoktur, hep kötü günlerde vardır. O kötü günlerde de perdenin hep arkasındadır, gerçek kahramandır” dedi. 

Başkan Kocadon’un konuşmasının ardından Mahmut Yıldırım’ın yakın dostları ve meslektaşları da duygu ve düşüncelerini ifade ettiler. Oldukça duygusal anları yaşandığı tören sonrası, Yıldırım’ın naaşı Kadıkalesi Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Kalesi Mezarlığı’na defnedildi. 

Kaynak: Bodrum Kent Tv.

2.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz