Maça tozu çayı nasıl yapılır? Sipariş ve satış noktaları

Maça tozu çayı nasıl yapılır? Sipariş ve satış noktaları

Toz halinde satın alınan matcha tozu çay haline getirilmesi için kaynayarak birkaç dakika bekletilmiş su içerisine bir tatlı kaşığı ilave edilir.

Metabolizmayı en hızlı şekilde çalıştıran maça çayı bitkisel kürler arasında en çok tercih edilen çaylardandır. Maça çayı kilo vermek isteyenlere yardımcı olarak metabolizmayı destekler. Japonya' da yetiştirilen bir bitkiden elde edilen maça tozu kişinin metabolizmasında maksimum çalışma sağlayarak zayıflamada da etkili olmaktadır.

Maça çayı nedir?

Son yıllarda adından sıkça söz ettiren maça tozu yeşil renkte ve toz halinde bulunmaktadır. Kınaya benzeyen yapısı ile içeriğinde C vitamini, selenyum, krom, çinko ve magnezyum bulunmaktadır. Metabolizması yavaş çalışan kişilerde metabolizmanın hızlanmasını sağlayarak kilo vermeye yardımcı olur ve bu aşamada vücudun ihtiyacı olan vitamin ve minerallerin de vücuda alınmasını sağlar. Kilo verirken sağlıklı şekilde zayıflamayı amaçlar.

Matchaa çayı nasıl demlenir?

Matcha tozu kınaya benzerliği ile çok fazla karıştırılmaktadır. Fakat çayın kendine has kokusu ve tadı bulunmaktadır. Toz halinde satın alınan matcha tozu çay haline getirilmesi için kaynayarak birkaç dakika bekletilmiş su içerisine bir tatlı kaşığı ilave edilir. Daha sonra bekletilen çay yavaş yavaş tüketilerek içilir. İçeriğindeki bileşenlerin metabolizmaya hız kazandırarak oluşabilecek yağ hücrelerine engel olur. Doğal kürler arasında maça çayı metabolizma dostu olarak bilinir. Vücudun düzenli çalışmasını destekleyen bu çay günlük olarak hazırlanıp tüketilir. Bazı kaynaklarda matcha çayı yoğurt ile karıştırılarak da tüketilebilmektedir. Fakat çay şeklinde tüketilmesi bütün vitamin ve minerallerin doğru şekilde alınmasına yardımcı olur.

Matcha tozu faydaları

Matcha çayı bilinen en önemli faydası metabolizmanın hızlanmasını sağlamaktır. Kişinin diyet esnasında yaşamış olduğu kabızlık problemini ortadan kaldırarak düzenli olarak dışarı çıkmasına yardımcı olur. Ayrıca vücutta biriken yağların parçalanarak kısa sürede idrar yolu ile dışarı atılmasına katkı sağlar. Düzenli olarak kullanılan maça çayı metabolizma üzerinde etkili olduğundan sıkça tüketilmemesi gerekmektedir. Çok fazla bu çayı tüketmek yan etki yapacaktır. Bağışıklık sistemini de güçlendiren bu çay kış aylarında hastalıklardan korunmak için etkili olacaktır. Japonya kültüründe sıkça kullanılan bu çay kişinin daha sağlıklı olmasını amaçlamaktadır. Detoks yapanlar için de ideal olan maça çayı vücudun hızlı şekilde toparlanmasında etkili olmaktadır.

Matcha Çayı Nereden Satın Alınır?

Çayın kullanımına karar verildikten sonra doğru ürünü temin etmek için web üzerinden orijinal ürün satın alınabilmektedir. Özellikle paketlemesine dikkat edilmesi gerekir. Kullanılırken de ağzı kapalı şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir. Orijinal ürüne sahip olmak için matcha çayı distribütörlerinden temin edilerek alınmalıdır.

Maça çayı nasıl hazırlanır?

Doğal yollar ile zayıflamak isteyenler için metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını da güçlendiren matcha çayı nasıl hazırlanır ve ne kadar kullanılır diye merak ediyorlarsa orjinal sitesinden öğrenebilirler. Fakat genel olarak günde iki fincan şeklinde tüketilebilmektedir. Sağlıklı kilo vermek isteyen herkesin doğal yollar ile hızlı bir şekilde kilo vermesine yardımcı olmaktadır. Bağışıklık sistemini de güçlendirip hastalıklara karşı vücudun korunma mekanizmasını da güçlendirir e özellikle kış aylarında vücut direnci sağlar.

 

15.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz