KHK ihracına direnen 17 Kişi Gözaltına Alındı.İşte İsimleri

KHK ihracına direnen 17 Kişi Gözaltına Alındı.İşte İsimleri

KHK ihracına direnen 17 Kişi Gözaltına Alındı.İşte İsimleri

İstanbul’da Bakırköy ve Kadıköy’de KHK ile ihraç edilmelerine karşı direnişleri 200 günü geride bırakan KESK üyelerine polis bir kez daha saldırdı.

Bakırköy’de CHP Milletvekili Ali Şeker’in de katıldığı eylemde polis, “güvenlik” gerekçesiyle eylemin yasaklandığını söyledi. Şeker görüşmelerini sürdürürken, KESK’lilerin slogan atmasını bahane eden polis saldırıya geçti ve 9 kamu emekçisi gözaltına alındı.

Polis, saldırı sırasında basın emekçilerini de alandan uzaklaştırdı ve görüntü almalarını engelledi.

Kadıköy’de de aynı dakikalarda eylemde olan KESK’lilere saldıran polis, 8 kişiyi gözaltına aldı.

KESK İstanbul Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Ata Esen açıklama yaptı. Esen, Cumartesi ve bugün arkadaşlarına yönelik yapılan polis müdahalesine değinerek, hiçbir baskının haklı taleplerini bastıramayacağını söyledi. Bakırköy ve Kadıköy’de gözaltına alınan arkadaşlarının derhal serbest bırakılmasını isteyen Esen, gözaltına alınan arkadaşlarının isimlerini şöyle sıraladı: “Dursun Doğan, Filiz Doğan, Nuğyen Nedim, Nursel Tanrıverdi, Ömer Açık, Özge Astan, Fatma Akkın, Mazlum Çetinkaya, İlhan Koyu, Fatoş Çekmen, Onur Pekşen, Ersan Karababa, Ayla Mamati, Engin Bayrak, Hüseyin Demir, Özgür Karadaş, Abdullah Şenyuva, Hüda Yıldırım, Songül Tunçdemir, Maşuk Öztekin, Gülşen Bozkurt.”

 

4.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz