Kemal Gün'ün talebi kabul edildi, kemikler verilecek

Kemal Gün'ün talebi kabul edildi, kemikler verilecek

Dersim Barosu: Valilik, 83 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün'ün oğlunun kemiklerinin teslim edileceğini söyledi.

Dersim Barosu Başkanı Barış Yıldırım ve CHP İl Başkanı  Ali Rıza Güler Tunceli Valiliği ile görüştü. Görüşme sonucunda 83 gündür açlık grevinde olan Kemal Gün'ün oğlunun kemiklerinin, aileye teslim edileceği duyuruldu.

Evrensel'e bilgi veren Dersim Barosu Başkanı Barış Yıldırım, Tunceli Valisi ile yaptığı yaptığı görüşme sonucu olay yerinde bulunan insan kemiklerinin Cumhuriyet Başsavclığı tarafından belediyeye teslimin ardından Kemal Gün’e defnedilmek üzere verileceğini aktardı. Fakat, Valilik ailenin kemikleri nereye defnedeceğini resmi makamlara bildirmesi gerektiğini söyledi. 

Barış Yıldırım, "Dersim Barosu olarak sürecin Kemal Gün’ün yaşam hakkı açısından daha vahim bir noktaya gelmeden bu şekilde bir sonuca varmış olması bizler için sevindirici olmuştur. Bu durum Kemal Gün'ün kendisine de bildirildi" diye konuştu. 

70 yaşındaki Kemal Gün, Dersim Çet Deresi’ne yapılan hava saldırısında yaşamını yitiren DHKC’li oğlu Murat Gün’ün cenazesini alabilmek için 83 gündür Seyit Rıza Parkı’nda açlık grevi eyleminde.  

Ç. Sinem UĞURLU
İstanbul

17.05.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz