Kadın Başkandan " Kimyasal Hadım" İstemi

Kadın Başkandan " Kimyasal Hadım" İstemi

Kadın Başkandan " Kimyasal Hadım" İstemi

Gaziantep'in İslahiye İlçesinde meydana gelen 9 aylık kız bebek haberine yayın yasağı getirilirken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı görevinden sonra Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı olan Fatma Şahin, bebeğin ailesi ile görüştüğünü açıklarken, bakanlığı döneminde hazırlanan " Kimyasal Hadım Cezası"nın bu olayı gerçekleştiren zanlı için uygulanmasından yana olduğunu belirtti.

Gaziantep Büyükşehir belediye Başkanı Fatma Şahin, kişisel Facebook sayfasında konu ile ,ilgili şu paylaşımı gerçekleştirdi:

"Gaziantep İslahiye'de meydana gelen tarif edilemez acı olayı yaşayan aile ile görüştüm. Bebeğimizin son durumuna baktım.
Bebeğin sağlık durumunu herkesin merak ettiğini biliyorum. Hamdolsun şu anda iyi durumda. Ben de annesiyle birlikte yakın takipteyim.
Bebek bizim bebeğimiz, anne bizim annemiz. Onlara yaşadıkları travmayı atlatabilmeleri için hukuki, manevi destek vermek bizim boynumuzun borcu.
Şu anda hem aile hem bebek Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının kontrolünde. Bakanlığımız minik bebeğe kasteden şahısla ilgili hukuki süreçlerle ilgileniyor.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'mız minik bebeğin başına gelen cinsel istismarla ilgili olarak her türlü hukuki ve psikososyal desteği veriyor.
Biz de Gaziantep Büyükşehir Belediyesi olarak aile ve bebeğin bundan sonraki yaşamlarında yanlarında olacağız, hukuki ve psikososyal desteğimizi vereceğiz.
Şahsi kanaatim, altyapısı Bakanlığım döneminde hazırlanan ve yönetmeliği çıkartılan kimyasal hadım cezasının bu caniye uygulanması yönünde.
Böylesi bir ceza uygulanması bundan sonra böylesi suçlara eğilim gösterecek sapık ruhlu kişileri de durdurmak konusunda işe yarayacaktır."

İŞTE O PAYLAŞIM

20.08.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
bakan olduğunuz dönemi de gördük, belediye başkanı olduğunuz dönemi de... görmez olaydık.
Anteplinin hası20 Ağu 2016 22:42:56