Kaçırılan ve tecavüze uğrayan kadının isyanı

Kaçırılan ve tecavüze uğrayan kadının isyanı

#GAMZEYESESOL TWITTER'DA GÜNDEMDEN DÜŞMEDİ

Yunus Emre Ç'nin kendisini kaçırdığını ve trecavüz ettiğini ifade eden Gamze A, zanlının tutuksuz yargılanmasına isyan etti. #GamzeyeSesOl etiketi Twitter'da gün boyu gündemden düşmedi.

Bursa’da Gamze A. adlı kadın, Yunus Emre Ç. tarafından kaçırıldığını ve tecavüze uğradığını, zanlının ise mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını ifade etti. Twitter'da gün boyu #GamzeyeSesOl etiketi gündemin ilk sıralarında yer aldı.

Evrensel'in haberine göre, geçtiğimiz yılın kasım ayında 21 yaşındaki Yunus Emre Ç. adlı erkek, 20 yaşındaki Gamze A'yı zorla evine götürerek tecavüz etti. Gamze A, Yunus Emre Ç.’nin bir boşluğundan yararlanarak evden kaçtı ve bir süre sonra Emek Polis Karakoluna giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine gözaltına alınan Yunus Emre Ç, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi ve mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Gamze A, Yunus Emre Ç'nin kendisine tecavüz ettikten sonra kimseye söylememesi yönünde tehdit ettiğini ve boş bir kağıda imza atmasını istediğini ifade etti. Yunus Emre Ç. ise olay günü sarhoş olduğunu iddia ederek Gamze A'nın kendi rızasıyla evine geldiğini ve cinsel ilişkiye girdiklerini öne sürdü. Yunus Emre Ç, "Olaydan sonra Gamze’ye maksadının ne olduğunu öğrenmek için mesaj attım. Yuvam yıkılmasın istedim. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

#GAMZEYESESOL TWITTER'DA GÜNDEMDEN DÜŞMEDİ

Gamze A, Yunus Emre Ç'nin tutuksuz yargılanmasıyla kendisini tehlikede ve çaresiz hissettiğini belirterek sesini duyurmak için yaşadıklarını sosyal medyada paylaştı. Haberin duyulmasının ardından Twitter'da pek çok kişi #GamzeyeSesOl etiketiyle paylaşımda bulundu ve ardından Yunus Emre Ç.’nin tutuklanmasını istedi. #GamzeyeSesOl etiketi gün boyu Twitter Türkiye gündeminin en üst sıralarında yer aldı.

29.07.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz