Jakuzi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jakuzi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jakuzi Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Jakuzi, su ile rahatlama yöntemi hidroterapinin evlerde uygulanabilmesi için en uygun yöntemdir. Rahatlama konusunda büyük faydası olan bu banyo ürünü, sıcak küvet banyosu keyfine bir de masajı ekleyerek konforu en üst seviyeye çıkarmaktadır.

Jakuzilerin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar arasında tek kişilik ve çift kişilik jakuzi de yer almaktadır. Genellikle birçok kişinin birlikte kullanımına uygun olarak tasarlanırlar. Bunun yanında tek ya da çift kişilik olmalarına göre motor sayıları değişmektedir. Büyük ebatlı jakuzilerde motor sayısı ikidir. Jakuzilerde bulunan elektrik motorları, jet delikleri ve su boruları özel bakım ve dikkatli kullanım gerektirmektedir.Peki, kullanımı özen isteyen jakuzi nasıl kullanılmalı? Kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Çalıştırmadan Önce Sıcak Su Doldurun

Jakuziler, oldukça konforlu banyo ürünleridir. Bunun yanında yatak odalarında da kullanılırlar. Ancak kullanımları sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunların başında, jakuziyi çalıştırmadan önce içine sıcak su doldurulması gelir. Çünkü jakuzi motorunun çalışabilmesi için suyun seviyesi emiş süzgecinin 2-3 cm kadar üstünde olması gerekir. Eğer bu duruma dikkat etmezseniz jakuzinizin motoru olması gerektiği gibi çalışmaz ve arıza oluşmasına neden olabilirsiniz.

Bunun yanında bazı jakuzi sistemlerinde suyun belli bir sıcaklıkta tutulabilmesi için termostatlar ve ısıtıcılar bulunur. Bu sistemlerde suyun sıcaklığı, kişiyi rahatsız etmeyecek seviyede olmalıdır. Böylece hidromasajın etkisi arttırılmış olur. Yine termostat ve ısıtıcının bulunmadığı ısıtmasız jakuzi sistemlerindeise suyun soğumaması için sıcak su takviyesi yapılmalıdır.

Jet Yönlerini Kendinize Göre Ayarlayın

Jakuzinin çalıştırılmasının ardından üzerindeki jetler sayesinde basınçlı su kişinin üzerinde masaj etkisi yaratır. Masaj etkisi, kasların gevşemesini sağlayarak kişinin önemli derecede rahatlamasını sağlar. Ancak jakuzinin rahatlatıcı etkisinden yararlanabilmek için jet yönlerini kendinize göre ayarlamanız gerekir. Bunun yanında jakuzi içinde bulunan mekanizma sayesinde su basıncını ayarlayabilirsiniz. Bu sayede rahatsız etmeyecek bir basınç düzeyinde rahatlamanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Kullandıktan Sonra İçindeki Suyu Boşaltın

Jakuzinizi kullandıktan sonra içindeki suyu boşaltın. Ardından küvet iniçerisine yeniden su doldurun, yüksek basınçta su çıkacak şekilde çalıştırın ve suyu boşaltarak jakuzinizi durulayın. Bu sayede kalan sabun ve vücut kiri gibi artıkları temizlemiş olursunuz.

19.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz