İtfaiyeci Kıyafetleri ve Malzemeleri

İtfaiyeci Kıyafetleri ve Malzemeleri

İtfaiyeci Kıyafetleri ve Malzemeleri

Günümüzde birçok farklı meslek grubu üniformaya ihtiyaç duysada, itfaiyeciler belki de tüm bu meslek grupları arasında üniformaya en çok ihtiyaç duyandır. Çünkü itfaiyecilerin kıyafetleri tamamen onların can sağlıklarını korumak içindir. İşleri alevleri söndürmek olan itfaiyecilerin kıyafetlerinin olmazsa olmazı tabii ki kıyafetlerinin tamamen yanmaz malzemelerle imal edilmiş yapısıdır. Aksi halde, itfaiye personelinin hayatları tehlikeye girebilir.

 

Böyle durumlardan kaçınmak için, gerçekten güvenilir ve bu tip özel üretimlerin altından kalkabilecek tekstil firmalarına başvurmanız gerekir. Raff Military Textile de uzun süredir bu alanda faaliyet gösteren tekstil firmalarının başında gelmektedir. İlk olarak askeri tekstil alanında faaliyet göstermeye başlayan bir firma olsa da yıllar içinde bu tip özel üniformaların ve malzemelerin üretimine de başlayan Raff Military Textile tarafından üretilen itfaiye kıyafetleri de birçok ülkede kullanılmaktadır.

 

İtfaiyeci kıyafetinde yanmaz kumaş kullanımı hayati öneme sahipti. Kumaşın gerçekten yanmaz bir yapıya sahip olması için de belli standartlara uygun olarak üretilmesi gerekmektedir. İtfaiye personellerinin can güvenliği için giymesi gereken kıyafetlerin özellikleri standart hale getirilmiştir. Bu nedenle, itfaiyeci kıyafeti temin etmeniz gerekiyorsa, satın aldığınız ürünün AT Tip inceleme belgesine uyduğunu kontrol etmeniz sizin adınıza faydalı olacaktır. Gemilerde kullanılacak itfaiyeci kıyafetleri ve malzemeleri için de MED belgesine uygun şekilde üretim yapılmalıdır.  Bu belgeleri sağlamayan kıyafetlerden uzak durmak ve bu belgelerin gerektirdiği şekilde üretim yapabileceğini bildiğiniz firmaları tercih etmek sizin için en doğrusu olacaktır.

 

İtfaiyeci kıyafetleri ve malzemeleri konusunda aleve dayanıklılık kadar hareket kabiliyeti de önemlidir. İtfaiyecilerin alevler ile mücadele ederken rahat hareket etmesi gereklidir. Pantolonların ve ceketlerin bu yapıya sahip olması çok önemlidir.  Ayrıca itfaiye kıyafetlerinin katman katman bir yapıya sahip olması da güvenlik düzeyini artırmaktadır. İtfaiye kıyafetleri ve malzemeleri alırken bu duruma da dikkat edilmelidir. Isı bariyerini sağlamak için aramid keçe kullanımı da oldukça önemlidir.

 

İtfaiyeci kıyafetleri kadar aksesuarları da büyük öneme sahiptir. Mesleği gereği alevler ile karşı karşıya kalan bu insanların daha güvenli ve rahat olmaları için sağlam aksesuarları olmalıdır. İtfaiyeci miğferleri darbelere ve alevlere karşı dayanıklı olmak zorundadır. Çizmeler de kauçuk bir yapıya sahip olmalıdır. Daha fazla bilgi almak için raff.com.tr bağlantısını şimdi takip edebilirsiniz.

5.03.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz