İşte HDP’nin aday listesi

İşte HDP’nin aday listesi

İşte HDP’nin aday listesi

HDP yerel seçimlerde 20 il ve bağlı ilçelerde göstereceği eşbaşkan adaylarını açıkladı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları Diyarbakır Milletvekili Selçuk Mızraklı ve Hülya Alökmen Uyanık oldu.
 
 
HDP, 31 Mart yerel seçimlerinde göster aralarında büyükşehirlerin de olduğu 20 ve bağlı ilçelerde göstereceği eşbaşkan adaylarını açıkladı. 
 
İşte il ve ilçe belediye eşbaşkanlarının listesi: 
 
Diyarbakır
 
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi: Hülya Alökmen Uyanık / Adnan Selçuk Mızraklı  
Kayapınar: Kezban Yılmaz / Necati Pirinççioğlu 
Hazro: Gülistan Ekti  / Ahmet Çevik
Kulp: Fatma Ay / Mehmet Emin Ay  
Kocaköy: Rojda Nazlıer / Kasım Pervane
Çermik: Makbule Çakın / Muharrem Şahin  
Çınar: Necla Tamriş / Ozan Kardaş
Dicle: Yasemin Üçer / Felat Aygören   
Ergani: Meryem Yıldız / Ahmet Kaya  
Hani: Cemal Satı
Sur: Filiz Buluttekin -Cemal Özdemir 
Bağlar: Zübeyda Zümrüt - Zeyat Ceylan 
Yenişehir: Belgin Diken -İbrahim Çiçek 
Lice: Salime Zingil - Tarık Mercan 
Silvan: Naşide Toprak- Abbas Hilmi Azizoğlu 
Bismil: Gülşen Özer - Orhan Ayaz 
Eğil: Gülistan Ensarioğlu - Mustafa Akkul 
 
Van
 
Van Merkez: Bedia Özgökçe Ertan - Mustafa Avcı
Tuşba: Ayşe Minaz / Yılmaz Berki 
Muradiye: Leyla Balkan / Yılmaz Şalan  
Erciş: Yıldız Çetin / Mahmut Pala 
Saray: Caziye Duman / Şahabettin Bilmez  
Bahçesaray: Gülistan Önver / Garip Aykut 
İpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt
Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit - Seyfettin İtha 
Özalp: Dilan Öğrenci - Yakup Almaç 
Çaldıran: Leyla Adsak - Faruk Demir 
Başkale: Şengül Polat - Erkan Acar
Gürpınar: Rojbin Akdağ - Kemal Güler
Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker
 
Mardin
 
Mardin Büyükşehir Belediyesi: Ahmet Türk - Figen Altındağ 
Nusaybin: Semire Nergiz -Ferhat Kut 
Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz- Salih Kuday
Derik: Mülkiye Esmez -Mehmet Şerif Kıran 
Artuklu: Nurettin Turgay / 
Dargeçit: Mevlüde Çelebi / Ahmet İnci 
Mazıdağı: Nalan Özaydın / İbrahim Çoko 
Midyat: Rezan Tasman / Osman Demirci
 
Kars
 
Kars Merkez: Ayhan Bilgen –  Şevin Alaca
Digor: Guljin Kaya / Mustafa Özyağcı 
Kağızman: Çiğdem Özlü / Memet Alkan 
Pazarcık: Münevver Subaşı / Ebubekir Erkmen 
Sarıkamış: Zeynep Çelik / Yaşar Aras 
 
Muş
 
Muş Merkez: Sibel Genç – Sırrı Sakık 
Bulanık: Eylem Suruca - Adnan Topçu
Malazgirt: Gülay Çelik - Erdal Çakar
Varto: Ülkü Baytaş  - Gıyasettin Aydemir
 
Batman
 
Batman Merkez: Songül Korkmaz - Sabri Özdemir
Bekirhan: Gülistan Sönük /  Fırat Karabulut 
Kozluk: Nazime Avcı / Ayhan Eren 
Beşiri: Felek Özbek / Mustafa Öztürk 
İkiköprü: Hatice Taş / Osman Karabulut 
Gercüş: Zeynep Aslan / Abdulkerim Kaya  
 
 
Bitlis
 
Bitlis Merkez: Zekiye İlbasan - Faruk İşler
Tatvan: Serap Çakmak - Habip Yeşiltepe 
Hizan: Dilek Aslan / Erkan Çetin
Mutki: Belgin Korkmaz / İrfan Hülagü  
Ahlat: Leyla Aslanargın
 
Hakkari
 
Hakkari Merkez : Seher Kadiroğlu Ataş / Cihan Kahraman  
Esendere: Semra Aktan / Mustafa Işık 
Yüksekova: Remziye Yaşar - İrfan Sarı 
Çukurça: Hevidar Ertunç- Ebubekir Kanat 
Şemdinli: Felem Aker – Sami Beşer 
Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan - Emin Bulgan 
 
 
Ağrı
Doğubayazıt: Yıldız Acar - Cesim Çakçı 
Diyadin: Hazal Aras - İhsan Yenigün  
Patnos: Müşerref Geçer / Emrah Kılıç 
Tutak: Selma Şahin / Baran Öztürk 
Taşlıçay: Betül Yaşar / Mehmet Umut Doğruer 
Eleşkirt: Derya Oğul / Rıfat Yerlikaya 
 
 
 
Malatya
 
Arvguvan: Seda Gültüten- İlhan Yıldız, 
 
Ardahan
 
Göle: Nizamettin Öztürk /
 
 
Şırnak
 
Şırnak Merkez: Nurcan Altürk / Hişyar Osal 
 
Beytüşşebap: Sabiha Akdağ / Cahit Özkan  
 
Güçlükonak: Zilan Ecevit/ M. Emin kılıç
 
Kumçatı (Dergule): Zozan Aksu / Dursun Çakır 
 
Sırtköyü: Asiye Arslan / Mehmet Ballicak
 
Balveren: Zahide Erk / Musa Sidar 
 
Cizre: Mehmet Ziriğ - Berivan Kutlu 
 
Silopi: Adalet Fidan - Sülayman Şavluk 
 
İdil: Songül Erdem - Niyazi Çevrim 
 
Fındık Beldesi:  Ahmet İmre - Sevim İmre 
 
Uludere: Selahattin Ürün - Feride Yaman 
 
 
 
Bingöl
 
 
 
Genç: Şefika Doğan / Sadullah Ürkün 
 
Solhan: Ayşe kaya  / M. Sıdık Çeliker
 
Karlova: Evin Özen -Özkan Bingöl 
 
 
 
Iğdır
 
 
 
Iğdır  Merkez: Eylem Çelik / Yaşar Akkuş 
 
Tuzluca: Ayşe Aras / Kemal Savaş  
 
Halfeli (Belde): Hasan Sefa
 
 
 
Erzurum
 
 
 
Erzurum Büyükşehir: Barış Kemaloğlu
 
Tekman: Müzahit Karakuş / Yanes Çelik
 
Hınıs: Nurcan Felekoğlu / Bedir Fırat 
 
Karayazı: Melike Göksu / Burhanettin Şahin 
 
Karaçoban: Remziye Sönmez / Halit Oğun  
 
 
 
Urfa
 
 
Viranşehir: Servet Kılıç / Hıdır Oktay  
 
Halfeti: Emel Çiftyürek / Abdurrahman Çiftçi  
 
Siverek: Emine Çetiner / Turan Tüysüz  
 
Birecik: Fatma Korkmaz / Hakan Arıcı  
 
 
 
Adıyaman 
 
 
 
Kömür: Zilan Erbay / Erkan Karataş  
 
Pınarbaşı: Meral Çalışkan / Hüseyin Uzun  
 
 
 
Siirt
 
 
Gökçebağ (Belde): Serhat Çiçek 
 
Beğendik (Belde): Dijvar Ulaş
 
Kurtalan: Esmer Baran / Baran Akgül 
 
Kayabağlar (Belde): Netice Petek / Abdulkerim Polat
 
Baykan: Özden Yılmaz - Hekim Duva 
 
Ziyaret: Hevin Kınay / Hüsnü Sevimli 
 
 
 
Elazığ 
 
 
Karakoçan:  Serap Doğan Mutlu / Mahmut Ercan  
 
Sarıcan: Mihriban Tağtekin / Bekir Polat
 
 
Erzincan
 
Çağlayan: Özlem Demir - Veli Pınar Çağlayan 
 
 
 
MA / Özgür Paksoy
 
22.01.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz