İşte Gaziantep Korona Tablosu

İşte Gaziantep Korona Tablosu

İşte Gaziantep Korona Tablosu

1 Ağustos korona Gaziantep tablosu ne durumda? Gaziantep vaka ve vefatta yine rekorda... 1 Ağustos Gaziantep korona virüste kabus yaratmaya devam ederken, vaka sayısı 206 ve vefat da 7 olduğu iddia edildi.

Gaziantep’te koronavirüsle ilgili son veriler geldi. Salgının kontrol altına alınamadığı illerden biri olan Gaziantep’te koronavirüs vaka sayısı toplam 13 bin 460, topam vefat sayısı ise 372’ye yükseldi.

1 Ağustos günü 7 kişinin vefat ettiği ve tespit edilen vaka sayısının ise 220 olduğu öğrenildi.

Bu verilerin yanı sıra şehrimizde toplam iyileşen hasta sayısının 9230, toplam yoğun bakım hasta sayısının da 140 olduğu bilgisine ulaşıldı. Öte yandan 1 Ağustos günü 1280 testin yapıldığı, toplam test sayısının 87.100 olduğu gelen bilgiler arasında. Gaziantep'te toplam entübe hasta sayısının da 22 olduğu öğrenildi.

BAKAN KOCA YİNE GAZİANTEP'E DİKKAT ÇEKTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugünkü açıklamasında da Gaziantep'te vaka sayılarının arttığına dikkat çekti. Koca, paylaşımında, "Tedbire ihtiyaç var: Günlük yeni hasta sayımız 1.000 sınırında. Bu sayının altına inmek için 33 gün süren bir çabamız olmuştu. Yeni hasta sayılarının artış eğiliminde olduğu iller: Ankara, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Konya. 36 ilimizde ise 3 gündür yeni ağır hastamız olmadı" ifadelerini kullandı.

 

 

İşte tablo;

 

2.08.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz