IŞİD'den Gaziantep Turu

IŞİD'den Gaziantep Turu

IŞİD'den Gaziantep Turu

IŞİD’in örgütlendiği Gaziantep’te bir dönem rahat hareket ettiğini gösteren yeni “deliller” ortaya çıktı. 15 Ekim 2015’te 100 kişinin öldüğü Gar patlamasına ilişkin 36 kişinin yargılandığı davanın eklerinde çarpıcı bir polis raporu yer aldı.

Söz konusu rapor, davanın sanıklarından Yakup Karaoğlu’nun bilgisayarında bulunan verilerin incelenmesi sonucu hazırlandı. Buna göre Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Karaoğlu’nun bilgisayarında IŞİD’in Gaziantep’te araçlarla yaptığı şehir turuna ilişkin videoya ulaştı. Karaoğlu’nun bilgisayarında ele geçirilen görüntülerde IŞİD bayraklı kişilerin, 3 motosiklet ve 11 araçla tekbirler getirerek mahalle aralarında dolaştıkları görüldü. Videoda, yolda bekleyen bazı kişilerin de tekbir işareti yaparak, gruba destek verdikleri görüldü. Destek verenler arasında çocuklar göze çarpıyor. Bir apartman balkonunda duran sakallı kişi ile çarşaflı eşinin de konvoya selam verdiği gözlendi.

IŞİD’in merkezi Gaziantep

Örgütün kendisini patladan emiri Yunus Durmaz’ın notları, Gaziantep’teki yapılanmayı gözler önüne sermişti. Kenti işgal planı yapan IŞİD, Antep’te 150 kişiyi eğitmişti. Bu 150 kişinin çok az bir bölümü operasyonlarda gözaltına alınırken, büyük çoğunluğunun akıbeti bilinmiyor. Türkiye’yi sarsan Ankara, Suruç gibi birçok patlamanın organizasyonu Antep’te yapılırken, kentte IŞİD mahallesi olduğuna ilişkin güçlü veriler düşündürüyor.

Cumhuriyet

17.11.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
fatma şahiiiinnn nerdesin yav
soyunuz kurusun18 Kas 2016 00:26:19