İkinci El Araç İçin Taşıt Kredisi Seçenekleri

İkinci El Araç İçin Taşıt Kredisi Seçenekleri

İkinci El Araç İçin Taşıt Kredisi Seçenekleri

Araç sahibi olmak isteyenler rotasını mutlaka sıfır km araçlara çevirmek zorunda değil. İkinci el araçlar için de kredi kullanma şansına sahipsiniz. Ancak elbette tıpkı sıfır km araç kredilerinde olduğu gibi ikinci el araç kredisini çok iyi araştırmanız gerekiyor. Bütçenize uygun kredi seçeneklerini sunan finansman kuruluşlarını tercih ederseniz, taşıt kredisi geri ödemelerinde de zorlanmazsınız. Bu kredi türünde aracın model yılına göre vade seçenekleri de değişebiliyor.

  1. El taşıt kredisi konusunda ön plana çıkan genellikle TEB Cetelem oluyor. Bu finansman kuruluşunun 2. el taşıtlar için sunduğu kredi seçeneklerinden faydalandığınızda anlaşmalı olan satış noktalarından BMW, Citroen, Fiat, Ford, Hyundai, Jaguar, Kia, Land Rover, Mazda, Mini Cooper, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Ssangyong, Subaru, Toyota gibi markaların araçlarını pratik bir şekilde teslim alabiliyorsunuz. Bu nedenle çok sayıda kişi taşıt kredisi kullanmak istediğinde öncelikle TEB Cetelem internet sitesini ziyaret ederek araştırma yapıyor.

İkinci El Taşıt Kredilerinde Vade Seçenekleri

İkinci el taşıt kredilerinde aracın model yılına göre vade seçenekleri 12 aydan 48 aya kadar çıkabiliyor. Dolayısıyla araç seçimi yapmadan önce kaç ay vade ile ikinci el taşıt kredisi kullanmak istediğinizi netleştirmenizde fayda var. Bu arada internet sitesi üzerinden online taşıt kredisi başvurusu da yapabiliyorsunuz. Başvurunuz çok kısa bir süre içerisinde değerlendiriliyor ve tarafınıza bir geri dönüş sağlanıyor. Araç sahibi olmanız işte bu kadar kolay bir süreçle başlıyor.

  1. El araçlarda taşıtın değeri kasko değeri esas alınarak tespit ediliyor. Bu nedenle aynı marka ve aynı model 2 farklı aracın fiyatları birbirinden farklı olabilir. Taşıt kredisi kullanmadan önce bu bilgiyi de göz önünde bulundurmalısınız. Olabildiğince güvenilir kurumsal finansman kuruluşlarını tercih etmeniz sizin için çok daha olumlu neticeler doğurur. 2. El araç satın almadan önce bilmeniz gereken bazı unsurlar da var. TEB Cetelem internet sitesine tıkladığınızda bu konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
12.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz