“Herkes İçin Sanat Akademisi Projesi” Gaziantep’te

“Herkes İçin Sanat Akademisi Projesi” Gaziantep’te

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serpil Murtezaoğlu’nun Proje yürütücülüğünü yaptığı, koordinatörlüğünü ise Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sanatçı Öğr. Gör. Dr. Gülte

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Serpil Murtezaoğlu’nun Proje yürütücülüğünü yaptığı, koordinatörlüğünü ise Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Sanatçı Öğr. Gör. Dr. Gültekin Şener’in yaptığı sosyal sorumluluk projesi “Herkes İçin Sanat Akademisi” toplumsal ortaklığı besleyen Türk müziği ve çalgılarının tanıtımı amacıyla gençlere ulaşacak.

 

Proje Koordinatörü San Öğr. Gör. Dr. Gültekin Şener, “Herkes İçin Sanat Akademisi” projesinin önceliğinin orta öğretim çağında bulunan gençleri kapsadığını belirterek, kültürel kimliğimizin gençlere ulaştırılması, sevdirilmesi, özendirilmesi ve tanıtılması gerektiğini ifade etti.

 

San Öğr. Gör. Dr. Şener, “Popüler kültürün baskısından kurtarmak ve kendilerine ait olan Türk Müziği ve çalgılarını bilmelerini sağlamak Türk Musikisi Devlet Konservatuarlarının temel görevlerinden biridir. Bu proje ile Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Yavuz Coşkun ve Gaziantep Valiliğinin destekleri ile tüm Gaziantep ili Milli Eğitim okullarından seçilen gençlerimizle buluşacak olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

 

Herkes İçin Sanat Akademisinin 2016 faaliyeti, İTÜ ve Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarları, Gaziantep’te bulunan ortaokul ve liselerde okuyan gençlerle, 25 Mart 2016 Cuma günü GAÜN MAVERA Kongre Sanat Merkezi’nde saat 14:00 ile 16:00 arasında bir araya gelecek.

 

 

24.03.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz