HDP’nin ilçe kongresi sokakta yapıldı!

HDP’nin ilçe kongresi sokakta yapıldı!

HDP’nin ilçe kongresi sokakta yapıldı!

HDP’nin Eskişehir İnönü İlçe Kongresi polis tarafından engellendi, kongre sokakta yapıldı.

 

Hakların Demokratik Partisi’nin (HDP) Eskişehir İnönü’de yapmak istediği ilçe kongresi, polis tarafından engellenmek istendi. Kongre için kiralanan mekanın sahibinin polis tarafından tehdit edildiği öğrenildi. Bunun üzerine söz konusu kongre İnönü Mahallesi’ndeki bir benzinliğin yanında gerçekleştirildi. Kongre sonucunda HDP İnönü İlçe Örgütü yönetimi ve ilgili seçim kurulu belirlendi.

‘KAHVEHANENİN CAMLARI KIRILDI’

HDP Parti Meclisi Üyesi Şükriye Ercan, kongre için ilçeye gittiğini ancak polisin kendilerini mahalleye almadığını söyledi.

Ercan, konuya ilişkin, “Kongreyi yapacağımız kahvehanenin sahibi çok açık bir şekilde polis tarafından tehdit edildi. Mekanın sahibiyle anlaşmış olmamıza rağmen mekanı kilitleyip gelmedi. İl başkanımız emniyeti aramış, emniyette yetkililer ‘kahvehanenin camları kırılmış, mekanın sahibi de can güvenliği olmadığı için mekanı açmamış’ demiş” açıklaması yaptı.  

POLİS TUTANAĞI İMZALAMADI

“Kahvehanenin camları kırılmış deniliyor ama hiçbir delil göstermiyorlar” diyen Ercan, devamla “YSK görevlileri tutanak ile belgeledi. ‘Mekan sahibi tehdit edilmiştir, can güvenliği olmadığı için mekanı kilitlemiştir’ dediler ama emniyet tutanağı imzalamadı. Polis, YSK görevlisine, ‘mekan sahibi yerinde olmadı için kongre yapılamadı’ diye yazdırmak istedi” dedi.

Ercan son olarak,  “Bizim İnönü Mahallesin sınırları içerisine almadılar biz kongremi bir benzinliğin yanında yapmak zorunda kaldık. Normal şartlarda ilçenin dışında ilçe kongresi yapmak yasak ama biz çevre yolunda bulunan bir benzinlikte yaptık” diye konuştu.( M.A.)
 

27.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz