HDP'li Hasip Kaplan: Demirtaş'ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin

HDP'li Hasip Kaplan: Demirtaş'ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin

Kaplan'ın mesajına gelen bir tepkide, Sırrı Süreyya Önder mesaja yanıt vermeye davet edilince Kaplan "Sırrı gitsin film çeksin" ifadelerini kullandı.

HDP Şırnak eski milletvekili Hasip Kaplan’ın Twitter hesabından şaşırtıcı ve HDP çizgisiyle çelişen mesajlar yayımlanıyor. Mesajlarda “HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, herkes haddini bilecek..!” şeklinde ifadeler yer alıyor.

Hasip Kaplan'dan inanılmaz twitler

SiyasiHaber

HDP’li siyasetçi, Şırnak eski milletvekili Hasip Kaplan’ın Twitter hesabından yayımlanan mesajlar şaşkınlık yarattı. HDP’nin politik çizgisiyle ters düşen, milliyetçi vurgular taşıyan mesajların konusunu Selahattin Demirtaş’ın yerine gelecek yeni eş başkanın ulusal kimliği oluşturuyor.

Hasip Kaplan’ın Twitter hesabının hacklendiği de iddia ediliyor.

Hasip Kaplan’ın hesabından gönderilen mesajlar zaman sırasıyla şöyle:

  • HDP 11 Şubat kurultayı ile net görüşüm kusura bakmayın, eşbaşkanlık 1 Kürt olacak, Halkın istediği olacak, Taban ne diyorsa odur , Herkes konumunu ona göre belirlesin, halkın iradesine saygı Kazandırır ..!
  • HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek..!
  • Kusura bakmayın barajı aşan Kürt halkının oyları üzerinde sörf yapacak hiçbir halkın zamanı yoktur, Başur ve Rojava söz konusu olacaksa, bu işi ruhundan anlatacak liderler zamanı..!
  • Bana bakın her türlü ırkçılar, Kürt halkının yüzde onbir oyunu alan bir partide, Kürt halkının yüzde 12 iradesine saygınız yoksa, benimde binde bir iradenize saygım yok, terbiyenizi takının, yoksa çok daha aşırı konuşurum.
  • Sırtımızdakiki asalakları ve kamburları dökerek, öz gücümüzle karar vereceğiz..!
  • HDP kurultayı ile ilgili görüşüm çok nettir. Şaklabanlarla liderler arasında net görüş ifademdir..!

 

Kaplan'ın paylaşımı tepki çekti

HDP'li Kaplan'ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşıma HDP seçmeni ve yurttaşlar tepki gösterdi.Yapılan paylaşımlardan bazıları şöyle:


[Haber görseli]


[Haber görseli]

[Haber görseli][Haber görseli]

 

Kaynak: Cumhuriyet.com.tr-Siyasihaber 3.org

9.01.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz