HDP’den Adalet Bakanlığı’na Demirtaş için acil çağrı

HDP’den Adalet Bakanlığı’na Demirtaş için acil çağrı

HDP’den Adalet Bakanlığı’na Demirtaş için acil çağrı

HDP Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili hükümet ve Adalet Bakanlığı’na acil açıklama yapması için çağrıda bulundu. 
 
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel başkanları Pervin Buldan ve Sezai Temelli, Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan önceki dönem Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.
 
Açıklamada, Demirtaş’ın avukatları tarafından veriler bilgiler doğrultusunda hükümete ve Adalet Bakanlığı’na acilen açıklama yapma çağrısında bulunuldu.
 
Eşbaşkanların açıklamasında, “Sayın Demirtaş’ın sağlığına ilişkin son durum nedir? Neden hastaneye sevki yapılmamıştır? Demirtaş’ın tam teşekküllü bir hastaneye sevki için gerekli işlemler derhal yapılmalıdır. Şu ana kadar bunun gerçekleştirilmemiş olması kesinlikle kabul edilemez ve tüm sorumluluk yetkililerdedir” ifadelerine yer verildi.
 
Açıklamada, HDP Meclis Başkanvekili ve Grup Başkanvekillerinin de aralarında bulunduğu bir heyetin Edirne Cezaevi’ne gideceği belirtildi.
2.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz