HDP ve DBP Gaziantep il örgütleri: Susmayacağız

HDP ve DBP Gaziantep il örgütleri: Susmayacağız

HDP ve DBP Gaziantep il örgütleri: Susmayacağız

DBP Gaziantep İl Eşbaşkanı Abdullah İnce, Eş Genel Başkanları Mehmet Arslan'ın  gözaltına tutulması ve HDP'li Ferhat Encu'nun vekilliğinin düşürülmesine tepki göstererek, “Ne yaparlarsa yapsınlar demokrasi, barış ve özgürlük isteyen halkımız ve partilerimiz susmayacaktır” dedi.

Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) ile Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gaziantep il örgütleri, DBP Eş Genel Başkanı Mehmet Arslan’ın gözaltında tutulması ve HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encu'nun vekilliğinin düşürülmesine ilişkin ortak basın toplantısı düzenledi. DBP İl örgütü binasında gerçekleşen toplantıya, HDP ile DBP ile ve ilçe yöneticileri, Barış Anneleri, EMEP ve SYKP İl Örgütü temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda yurttaş katıldı. Toplantı da konuşan DBP İl Eşbaşkanı Abdullah İnce, Arslan’ın iktidarın istediği şekilde konuşmadığı için gözaltına alındığını belirterek, “Bu yapılan açıkça muhalefeti susturmaktır” dedi. 
 
‘SAVAŞA KARŞI DURANLAR SUSTURULUYOR’
 
Savaşa karşı çıkmanın bir insanlık görevi olduğunu belirten Abdullah İnce, eş genel başkanlarının savaşı değil barışı, dikta rejimini değil demokrasiyi, ayrılmayı değil birlikte yaşamı savunduğunu vurguladı. Savaş’a karşı duranların susturulmaya çalışıldığını sözlerine ekleyen İnce, şöyle dedi: “Önceki günlerde Eş Genel Başkanımız Efrin savaşı ile ilgili görüşlerini parti binasının kapısında açıklamaya çalışırken polis, ağzını kapatmış ve konuşmasına engel olmuştur. Bu dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş utanç verici bir harekettir. Her gün yeni bir baskı, bak ihlali ile anti demokratik saldırılarla karşılaşıyoruz. 6 Şubat'ta Şırnak'ta yüzde 70'e yakın oy ile seçilen vekilimiz Ferhat Encu'nun vekilliği AKP-MHP oylarıyla düşürüldü. Buradaki amaç AKP ve MHP baskıcı iktidarına muhalif olan partilerimizi çalışamaz duruma getirmektir. Ne yaparlarsa yapsın demokrasi, barış ve özgürlük diye haykırmaktan vazgeçmeyeceğiz.”
 MA
8.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz