HDP Gaziantep'te Halaylı Kutlama

HDP Gaziantep'te Halaylı Kutlama

HDP Gaziantep'te Halaylı Kutlama

HDP, 5.kuruluş yıldönümünü Gaziantep'te halay çekerek kutladı.

HDP'nin 5'inci kuruluş yıldönümü nedeniyle cezaevinden mesaj gönderen HDP Eşgenel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Bu parti 7 yaşına geldiğinde Türkiye’yi yönetmeye aday olacaktır" dedi. Eşbaşkanlığı düşürülen Figen Yüksekdağ da "HDP varlığını, dünyanın neresinde olursa olsun, haksızlıklara karşı başkaldıranlara borçludur" ifadesini kullandı.

Demirtaş ile Yüksekdağ, HDP’nin 5’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle cezaevinden mesaj gönderdi.

HDP Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, Demirtaş Erine Cezaevi’nden gönderdiği mesajda şunlara yer verdi:

"Göz açıp kapayıncaya kadar minicik bebeğimiz 5 yaşına geliverdi. Hatırlarsınız, daha ilk doğduğunda, hepimiz HDP’nin Türkiye’nin umudu olacağını hissetmiştik. Daha 5’inci yaşında sadece Türkiye’nin değil, Ortadoğu’nun alternatif bir çizgisi haline gelmesini görmekten büyük bir mutluluk ve onur duyuyoruz.  5 yaşındaki HDP, kendisinden çok daha yaşlı olan partilerle yarışacak, kimilerine ise meydan okuyacak bir güce ulaştı. Bu parti 7 yaşına geldiğinde Türkiye’yi yönetmeye aday olacaktır. Hepimizin gözbebeği olan, onlarca yıllık bedel, emek ve mücadele ile olgunlaşmış HDP’yi büyütmek ve iktidara taşımak boynumuzun borcudur.

HDP Gaziantep'te kuruluşunu halaylarla kutladı.HDP Gaziantep İl Binasındaki kuruluş etkinliğine katılım yüksek oldu.

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul kutlama etkinliğini sosyal medyada " Halaylarla türkülerle Antep HDP il binamızda partimizin 5. Kuruluş yıldönümünü kutladık. #İyikiDoğdunHDP @HDPgaziantep " yazarak paylaştı.

16.10.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz