HDP Gaziantep İl eş  Başkanı: Celal Doğan Bir Varsayım

HDP Gaziantep İl eş Başkanı: Celal Doğan Bir Varsayım

HDP'de başvurular 20 Kasım'da başlayacak

Hakların Demokratik Partisi Gaziantep İl Eş Başkanı Müslüm Kılıç, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi çalışmaları sürdürdüklerini söyledi. Kılıç, HDP’de Büyükşehir ve İlçe Belediye Başkanlıkları için aday adaylık başvurularının 20 Kasım tarihinde başlayacağını söyleyerek, “Yerel seçimlere hazırız” dedi.Kılıç adı geçen Celal Doğan için ise " bir varsayım" ifadesini kullandı.

HDP Gaziantep İl Eş Başkanı Müslüm Kılıç, 31 Mart 2019’da yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi gazetemize açıklamalarda bulundu. HDP olarak ilk defa Yerel Seçimlere gireceklerini ifade eden Kılıç, “Halkların Demokratik Partisi, üç seçim görmüş bir parti. Geçmişe bakıldığında HDP, siyaset alanında pratik tecrübesi olan bir parti olduğu, güçlü tabanı ve kadroları ile yerel seçimlere hızlı bir şekilde getirilecektir. 2019 yerel seçimlerine giderken HDP Genel Merkezimizin önümüze koyduğu takvim kapsamında tüm alt yapımızı hazır hale getirdik. Merkezi Seçim İşleri Komisyonu, İl seçim işleri komisyonu, ilçe seçim işleri komisyonu ve sandık kurulu üyelerinin tespitlerini tamamlamak üzereyiz. Seçimlere alt yapımız ve kadrolarımız ile hazır durumdayız. 1 Ocak tarihi ile aktif olarak başlanacak olan seçim çalışmalarına hazır olduğumuzu belirtmek isterim.”

“ADAY ADAYLIK BAŞVURULARI 20 KASIM’DA BAŞLAYACAK”

“Aday adaylarımız için başvuru tarihleri 20 Kasım- 5 Aralık tarihleri arasında yapılacak. 10 Aralık ila 30 Aralık tarihleri arasında aday adaylarımızın mülakatları yapılacak. 30 Aralık tarihi itibariyle listelerimizi netleştirerek,  Genel Merkezimize bildireceğiz. Yerel seçimlerde aday adaylık başvuruları ve mülakatlar tamamen il binasında yapılacak. Aday adayı başvurularını ve mülakatlarını gerçekleştirmek üzere 7 kişilik komisyon oluşturduk. 20 Kasım itibariyle komisyonumuz aday adaylıkları başvurularını almaya başlayacaklar.”

CELAL DOĞAN İÇİN GAZİANTEP VE İSTANBUL SİNYALİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Celal Doğan’ın Van Büyükşehir Belediyesi adayı olarak gösterileceğine dair iddiaları değerlendiren Kılıç, “Celal Doğan’ın Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterileceğine dair iddiaların gerçek olacağını düşünmüyorum. Celal Doğan’ı Gaziantep ve İstanbul için bir varsayım olarak değerlendirebiliriz. Merkezi düzeyde Celal Doğan ile ilgili görüşmeler gerçekleşmedi. Celal Doğan ismi tabanda konuşuluyor. Sayın Doğan, öteden beri siyasetten gelen bir insanımız. Gaziantep’te de olsa, İstanbul’da da olsa Celal Doğan’ın adaylığı üzerinde daha rahat karar alınabilecek bir isim.

“TÜM KESİMLERLE BULUŞMAYA HAZIRIZ”

“Türkiye’deki demokrasinin güçlenmesi, demokratik kuralların işlerlik kazanması için yerel seçimleri önemsiyoruz. 31 Mart Yerel Seçimleri bunun için fırsattır. Kayyumla elimizden alınan belediyelerimiz olduğu yerlerde kendi adaylarımızla seçimlere giriyoruz. Diğer illerimizde de farklı partilerin bizim tabanımıza yakın bir aday göstermesi halinde biz o profil üzerinde rahatlıkla karar verebiliriz. Celal Doğan ismi üzerinde Genel Merkezler düzeyinde bir görüşme olmadı. Biz Türkiye’deki tüm kesimlerle buluşmaya hazırız. Bu noktada tüm illerde Demokrasi Buluşmaları gerçekleştireceğiz. İttifaklara sıcak bakıyoruz.”

“ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Gaziantep için sürpriz aday üzerinde görüşmeler yapıldığını söyleyen Kılıç, “Sürpriz bir aday konusunda daha önce açıklamalarda bulunduk. Sürpriz adaydan kastımız şu; farklılıkları inkar etmeyen, kentin sorunlarını bilen, halkı tanıyan, halkla iç içe olmuş bir profil üzerinde çalışıyoruz. Türkiye’de yaşayan tüm halklara, düşüncelere kapısını açık tutan bir adayımız söz konusu olabilir. Farklı partilerin üzerinde uzlaşacağı bir aday gündeme gelebilir. Resmi müracaatlarımız henüz başlamadı, konuyla ilgili düşüncelerimizi iletme ve alt yapı çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

M.TÜRKMEN

18.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz