Haydar Baş: Asgari Ücretliye 10 Bin Lira Maaş verecek !

Haydar Baş: Asgari Ücretliye 10 Bin Lira Maaş verecek !

1200 CHP'linin BTP'ye katıldığı açıkladıu

İstanbul Florya'da Elite World Business Hotel'de düzenlenen törenle 1200 CHP'li rozeti takarak Bağımsız Türkiye Partisi saflarına katıldı.
Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Haydar Baş İstanbul Florya'da Elite World Business Hotel'de Sosyal medyadaki sevenleri ile buluşarak bir ilki gerçekleştirdi.
Programda 1200 Cumhuriyet Halk Partili Bağımsız Türkiye Partisi saflarına katıldı. Ünlü gazeteci magazin duayeni Nurcan Sabur'un aralarında olduğu CHP'liler, Atatürk'ün partisi BTP'dir. Ondan dolayı bizim yerimizde burasıdır diyerek rzet taktılar.   Birçok tv kanalının canlı yayınladığı Prof. Dr. Haydar Baş ile buluşma gecesinde "çare bir ve beraber olmaktır" teması işlendi.
"Hoş geldin Atatürk" eserimiz Türkiye'de bir çığır açtı. Gerçek Atatürk'ü Türkiye öğrendi.  Ülkemizi Ehli Beyt çatısı altında, Atatürk felsefesinden ayrılmadan, ekonomik bağımsızlığımız için "Milli Ekonomi Modeli'ni devreye koyarak halkımızı huzur, refah içinde yaşatacak ortak fikri çıktı.
Prof Baş,"Milli Para" bana ait bir ifadedir
Programın finalinde kürsüye gelen BTP lideri Prof. Dr. Haydar Baş "milli para" ifadesi üzerine çarpıcı açıklamalar yaptı.
"Ekonomi kitaplarında milli para diye bir kavram yoktu. Milli para ifadesini ilk kez 2005 yılında İstanbul'da düzenlenen 1. Milli Ekonomi Modeli Kongresi'nde ben ortaya koydum. " diyen Prof. Dr. Haydar Baş bugün milli para ifadesini kendisinden izinsiz kullananlara "Hodri meydan halkın önünde tartışalım" diyerek meydan okudu.
3 Katrilyon dolar değerinde yeraltı kaynağımız var
"Her ev hanımına 1500 TL maaş, her Türk vatandaşına 1.000 TL maaş, asgari ücretliye 10 bin TL maaş vereceğim" diyen BTP lideri kaynaklarını da sıraladı.
Her ülkenin GSYH'nın belli bir miktarı kadar para basma hakkı olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Haydar Baş, "Atatürk'ten sonraki dönemlerde bu hakkı kullanan yok, milli parayı devreye koyan olmadı" dedi.
Türkiye'deki 3 katrilyon dolar değerindeki yeraltı kaynaklarının tespiti için mahkemede tescil davası açacaklarını ifade eden BTP genel başkanı "bu tespit edilen madenler karşılığında paramızı basacağız ve projelerimizi hayata geçireceğiz" diye konuştu.
CHP ile neden olmadı!
BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş birçok kişinin kendisine "neden CHP ile birlikte olmuyorsunuz" diye sorduğunu ifade etti ve 2015 seçimlerinde yaşananları hatırlattı:
"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ekibi ile birlikte beni ziyaret etti. "Bu partiyi Atatürk kurmadı mı, neden Atatürk'e sahip çıkmıyorsunuz" diye sorduğumda Kılıçdaroğlu "beraber olalım, bu iş sizin olsun" dedi. Oğlumun Sarıyer'deki düğününe geldi, ittifak konusunda tekrar teyitleştik. Ancak seçimlere 15 gün kala aramızda hiçbir itilaf olmamasına rağmen ittifakı reddettiler." Dedi.  
 
Programın sonunda katılımcılara teşekkür eden Haydar Baş, Son 2,5 yıllık süreçte sosyal medya üzerinden 11 milyon kişinin kendilerini takip ettiğini ve olumlu görüşler bildirdiğini ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş programın finalinde rozet takanlara yuvanıza hoş geldiniz diyerek teşekkür etti.
20.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
MİLLİ EKONOMİ MODELİ 'nin uygulanaşağı bir Türkiye 'de 10.000 TL asgari ücret hayal değil, modelin gereğidir.
İsmail vaysal20 Ara 2018 23:31:11
Hayırlı olmasını diliyorum
Ahmet Kozak Uşak20 Ara 2018 20:41:21