Hangi Yüz Maskesi Neye İyi Gelir?

Hangi Yüz Maskesi Neye İyi Gelir?

Hangi Yüz Maskesi Neye İyi Gelir?

Cilt sorunları hemen - hemen herkesin derdi olan bir durumdur. Akneye meyilli ciltlerden yağlı ciltlere, kuru cilt tiplerinden hassas cilt tiplerine varana kadar pek çok problem cildin yapısını bozmaya neden olabiliyor. Kullanılan maskeler, jeller, cilt bakım ürünleri ise cildin yapısına uygun şekilde kullanılmalıdır. Özellikle de maske seçimi yaparken tamamen cilt tipine uygun olan, her zaman cildin yapısında olumlu sonuçlar doğuran ve daima cilde ışıltı veren maskeler olmasına dikkat edilmelidir. Bir maskeyi cilde uygulamadan önce mutlaka cilt tipini doğru ve net olarak tanımak ve buna göre tercihler yapmak gerekir. Böylece dikkat edildiği takdirde her zaman cildin ihtiyacı maskeler ile karşılanmış olur.

 

 

Limon Sulu Maske Ne İşe Yarıyor?

Sivilcelerden kurtulmak, cilt lekelerinden kurtulmak isteyen ve siyah noktalarla da savaşı kazanmak isteyenler için limon suyu ve karbonattan oluşan maske de oldukça işe yarar. Özellikle de cildini beyazlatmak isteyenler için de alternatif bir maskedir. İki yemek kaşığı limon suyu ve bir çay kaşığı karbonatı karıştırarak tüm yüzünüze uygulayabilirsiniz. Ancak cilt tipinizin yağlı olmasına özen göstermelisiniz. Kuru ve hassas cilt tipine sahip olanlar için uygun bir maske değildir. Limon suyu ve karbonat içerdiği antioksidanlar nedeniyle hem cildi temizler, hem yumuşatır, hem yağ oranını azaltır hem de oldukça sakinleşmiş, dinlenmiş ve rengi açılmış bir cilde sahip olmanıza olanak sağlar.

 

Yoğurtlu Özel Maske

Yoğurt, çilek ve buğday unu kullanarak içerisine biraz da bal karıştırarak elde edilen pek çok nemlendirici maske tarifi mevcuttur. Bu maskeler, düzenli olarak kullanıldığı takdirde, hem cildin kaybetmiş olduğu nemi geri kazandırır hem de oldukça fresh bir görünüme kavuşmasına olanak sağlar.

 

Sivilceye İyi Gelen Maske

Maske denilince akla içerisinde kimyasal maddelere yer veren ya da soyulabilen maskeler gelir. Ancak yalnızca gül suyu ve pudradan dahi oluşabilen bir maske elde edebilirsiniz. Her yaş grubunun derdi olan ve görünümde ciddi anlamda negatif etki sağlamakta olan sivilcelerden kurtulmak ev ardında iz bırakmamalarını sağlamak için gül suyu maskesini deneyebilirsiniz. Bir miktar gül suyu ve sade içerikli bebek pudrasını karıştırarak sorunlu bölgelere krem kıvamında ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz. Gül suyu maskesi, sivilceye iyi gelen maskeler arasında önemli bir yere sahiptir.

 

Gül Suyu Maskesi

Gül maskesi sivilcelere oldukça iyi gelir ve 20 dakikalık seans sonrasında maskeli bölgeleri ılık bir bez yardımıyla ya da ılık suyla durulayabilirsiniz.

  • Bu maske sivilceleri kurutarak iyileşmesini sağlar.
  • Gül suyundan ve pudradan oluşan maske sivilcelerin iltihaplanmasının önüne geçer.
  • Güllü sulu maske ve sade bebek pudrası sivilcelerin iz bırakmasına engel olur.
  • Gül suyu cildi tazeler, ışıltı verir.
  • Bu maske ile kuru cilt bölgeleriniz nemlenir.

 

Çeşitli maskelerin, cilt tipine uygun olanları, rutin cilt bakımına katılarak kullanıldığı takdirde, kuru ciltler nemli bir hâl kazanır. Hassas ciltlerin temizliği daha kolay olur. Cilt kendini yeniler ve onarır. Hücreler kendini yeniler ve skar izleri, akneler ve sivilce lekeleri gibi problemler de daha az görünmeye başlar. Aynı zamanda düzenli olarak maske kullanmak cildi dinlendirir. Gözenekleri sıkılaştırır ve bebek gibi bir yüze sahip olmanıza olanak sağlar. Günlük olarak kullanılan, haftalık olarak kullanılan ya da aylık olarak kullanılan çeşitli kil maskeleri ve özel problem maskeleri mevcuttur. Bu maskelerin seçiminde her zaman öncelikle cilt tipi ve sonrasında ise cilt bakım rutinleri göz önünde bulundurulması gereken en önemli adımlardır. Sağlıklı bir cilde bu şekilde kavuşabilirsiniz.

 

19.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz