HAMİŞ GÖZYAŞLARI İÇERİSİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

HAMİŞ GÖZYAŞLARI İÇERİSİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

HAMİŞ GÖZYAŞLARI İÇERİSİNDE TOPRAĞA VERİLDİ

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası eski Başkanı Bayram Hamiş geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetti.

Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası'nda Hamiş'in naaşı getirilerek Oda yönetimi tarafından bir tören düzenlendi. Törene çok sayıda meslek mensubu muhasebeci ve dostları katıldı.

Törende bir konuşma yapan Gaziantep Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özbay, Bayram Hamiş'in oda kuruluşundan buyana geçen süre içerisinde çok büyük emeklerinin olduğunu vurgulayarak, uzlaşmacı babacan tavrı ile kendilerinin de gelişmesinde örnek olduğunu vurguladı. Özbay"Şimdiki binamızın kazandırılmasında büyük gayretler sarf eden Bayram Hamiş'e Allahtan rahmet ailesine başsağlığı diliyorum" dedi.

Gaziantep SMMM Odası Onursal Başkanı Bayram Hamiş 1943 yılında Gaziantep'te doğdu. İlk, orta lise öğrenimini Gaziantep'te, yüksek tahsilini Ankara İktisadi Ticari İlimler Akademisi'nde tamamladı..1965 yılında itibaren serbest muhasebeci ,mali müşavir olarak faaliyet gösterdi.

Bahaettin Nakıboğlu camii'ndeki cenaze törenine Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu,Ak Parti eski İl Başkanı Milletvekili adayı Ahmet Uzer ,Gaziantep Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Hamiş daha sonra kılınan cenaze namazından sonra müteakip Asli mezarlıkta toprağa verildi.

Gaziantep Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Derneği'nin kurucu üyeliğini yapan Hamiş, dernekte yönetim kurulu görevlerinde bulundu. Muhasebe mesleğinin yanında Gaziantepspor'un ve Çınarlı Gençlik ve Spor Kulübünün idari yönetiminde görev aldı. Ayrıca Gaziantep Halk Sanatları folklor ekibinde hem oyuncu, hem yönetim kurulu görevlerinde bulundu. Evli ve 3 çocuk babası olan GSMMMO'nun kurucu üyesi Bayram Hamiş,1990-1994 yılları arasında oda sekreterliği, başkan yardımcılığı, yönetim kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu.1994-2010 yılları arasında Gaziantep SMMM odası yönetim Kurulu başkanlığı yaptı. Başkanlığı sırasında meslek mensuplarına oda hizmet binasını kazandırdı..2008-2010 yılları arasında TÜRMOB denetleme kurulu görevi yaptı. 2008 yılında yapılan Genel Kurulda kendisine onursal başkanlık unvanı verildi.

23.09.2015 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz