Hamdoş Dayı Sonsuzluğa Pazar Günü Uğurlandı

Hamdoş Dayı Sonsuzluğa Pazar Günü Uğurlandı

TİP'in efsanevi ismi Hamdi Doğan ( Hamoş Dayı ) Gezi Eylemlerine katılan ey yaşlı Çapulcuydu

Bugün Gaziantep'te yaşamını yitiren TİP'in efsanevi isimlerinden Hamdi Doğan ( Hamdoş Dayı  Pazar günü sonsuzluğa uğurlandı.

Cenazesi Pazar günü saat 10.00- 11.00 arasında  Düztepe Cemevinden alınacak olan Hamdoş Dayı Çapalı Köyünde toprağa verilecek.

Ölümü, Gaziantepli,devr,imci, Sosyalist ve Komünistleri üzen Hamdoş dayı,Gezi Eylemlerine eşiyle katılan en yaşlı çapulcuydu.

Gezi Eylemleri sırasında www.gaziantephaberler.com  dan Atilla karaduman'a konuşan Hamdi Doğan!'ın o haberini yayımlıyoruz:

Gaziantep'in Eylemdeki En Yaşlı Çapulcuları !..

Gaziantep’te, Taksim Gezi Parkı eylemlerinin 13. Gününde de onlar gençlerin yanında…Durmak bilmiyorlar, sloganlarını atıyorlar.

Yaşlarını, çocuk ve torun sayılarını sormuyoruz bile. Çünkü onlar “ Biz genciz. Her zaman da genç kalacağız” diyorlar.

Hamdi Doğan ve eşi Sakine hanım, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın deyimi ile “ Çapulcular”.Hamdi doğan’ı hem Türkiye hem Gaziantep ‘ Hamdoş Dayı” diye bilir. 1965-68 arası Türkiye İşçi Partisi ( TİP) te görev almış. O dönemlerde televizyon olmadığı için, TİP’in radyo konuşmasınıkendisi yapmış. Trenle gitmediği, konuşmadığı kasaba , köy kalmamış neredeyse.
TİP’in merhum Genel Başkanları Mehmet Ali Aybar ile Behice Boran’ı köyleri Çapalı’da ağırlamışlar. Hamdi Doğan “ Biz Çapalıyız, Çapulcu değil. 13 gündür Gaziantep’in neresinde eylem varsa oradayız. Bu bizim görevimiz. Gençleri alkışlıyoruz. Yüreklerimiz onlarla birlikte atıyor. Hem iktidar hem muhalefet, bu gençlerin ne istediklerini iyi öğrenmelidir. Haklı istemlerin karşısında hiçbir güç duramaz. Ses verin gençlere” diyor.

Son sözünü soruyoruz Gaziantep Üniversitesi önündeki eylem sırasında Hamdoş Dayı’ya… Diyor ki “ Bana yarın Gaziantep’te yapılacak eylem yerini söyleyin yeter. Orada olacağız”.

 

13.07.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz