Hamama giden yurttaşın suç duyurusu: Kürtçe konuştum diye tellak sert keseledi

Hamama giden yurttaşın suç duyurusu: Kürtçe konuştum diye tellak sert keseledi

Hamama giden yurttaşın suç duyurusu: Kürtçe konuştum diye tellak sert keseledi

bir hamama giden Sinan Encü'nün sırtında ve bacağında yaralar meydana geldi. Kürtçe konuştukları için tellakın kendilerine sert kese yaptığını ve yaraların bu şekilde oluştuğunu iddia eden Encü, hastaneden aldığı darp raporuyla sorumlular hakkında suç duyurusunda bulundu.  

İstanbul'un Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunan bir hamama giden Sinan Encü ve Nazarhan Encü kardeşler, Kürtçe konuştuğu için tellakın şiddetine maruz kaldı.
 
İddialara göre; Encü kardeşler, 10 Aralık’ta gittikleri hamamda duş aldıktan sonra kese yaptırmak için göbek taşı bölümüne geçti. O sırada Kürtçe konuşan kardeşlerin yanına gelen tellak, kese yapmaya başladı. Kese yapıldığında vücudunun yanmaya başladığını hisseden Sinan Encü, tellaka durumu ifade etti. Kese sonrası yıkanıp giyinme kabinine geçen Sinan Encü, sırtındaki ağrıyı daha çok hissetmeye başladı. Giyindiği sırada kardeşi Nazarhan Encü, Sinan Encü’nün sırtındaki morlukları gördü. 
 
SORUŞTURMA BAŞLATILDI 
 
Encü, sırtındaki morlukları işletme sahibine göstererek şikayetçi oldu. Ancak hiçbir sonuç alamayan Encü, Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek darp raporu aldı. Ardından, Encü avukatıyla birlikte Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı'na giderek suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda; hamam çalışanı Şükrü isimli kişinin "kasten yaralama" iddiasıyla cezalandırılması istenirken, avukatlar söz konusu hamamın yetkilileriyle çalışanların soruşturma kapsamında dinlenilmesi ve haklarında soruşturma başlatılmasını da talep etti.
 
Dosyaya sunulan fotoğraflarda olaydan yaklaşık bir gün sonra çekilmesine rağmen, sırtındaki izlerin olduğu gibi durması da dikkat çekti.  
 
‘SIRTIMDA ACI HİSSETTİM’ 
 
Encü, olayı şu sözlerle anlattı: “Kardeşim ile Kürtçe konuşup şakalaşıyorduk. Şikayetçi olduğumuz Şükrü isimli personel, sert bir ses tonuyla 'Hadi geç uzan şuraya' dedi, uzanır uzanmaz ilk andan itibaren sert bir şekilde kese yapmaya başladı. 'Dayı yavaş' dememe rağmen aynı sertlikte kese yapmaya devam etti. 'Dayı yavaş, derimi yüzdün' deyince 'düzgün dur' diyerek beni azarladı. Bu sırada sırtımda ve bacaklarımda çok ciddi bir acı hissediyordum. Kese bitince başımdan soğuk su döktü. Tepki gösterince 'sıcak suyu ne yapacaksın?' diye sordu. Sonrasında ellerimi ve ayaklarımı tutarak, sırtıma basınç uyguladı. O an felç oldum sandım. Beni bıraktıktan sonra 'Aa sırtına ne olmuş böyle?' diyerek dalga geçti. Sonrasında sırtıma vurarak, 'hadi kalk git' dedi. Giyinme kabinine geçince kardeşim şaşkınlık içerisinde 'sırtına ne oldu?' diye sordu. Bakınca morluk ve kızarıklıklar oluşmuştu. Şükrü isimli kişiyi işletme sahibine ve müdürüne şikayet ettik. Müdür ve işletme sahibi 'Bizden kaynaklanan bir durum değildir. Senin alerjin var' diye yanıt verdiler."
 
MA / Yasin Kobulan 
 
28.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz