Güray Öz: Cezaevine girmek üzere hazırlandım

Güray Öz: Cezaevine girmek üzere hazırlandım

Cezası onandı

Cezası onandığı için tekrar cezaevine girecek olan  Güray Öz, “Türkiye’nin bugünkü halinde başka türlü bir karar beklemek hayalcilik olur” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi davasında beş yıla yakın hapis cezası alan Güray Öz, davanın böyle sonuçlanacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Kalan cezasını tamamlamak üzere cezaevine girecek olan Güray Öz, hazırlanmaya başladığını söyledi. 

Güray Öz az önce kişisel Facebook sayfasından şu paylaşımı yaptı:

Güray Öz
15 dk. · 
 

Bir roman yazdım. Evrensel gerçeğin içinde çabalayan, yenen yenilen, haklı haksız, insanların, çölün, denizin hikayesini bildiğimi sandığım mekanda, zamanda anlatmak istedim.

Kimi zaman atom altı dalga ve / ya da parçacıklar dünyasının ne kadar büyük olduğunu unuturuz; oysa evren orada yansır ve vice versa.

Bizim galaksimiz evrende bir nokta bile değil ama bilebildiğimiz en küçükten en büyüğe, sonsuza uzanan uzay-zaman insanın toplumsal faaliyetinin pratik dile geliş alanıdır.

Hikaye de roman da, insanın sonsuz evrendeki mikroskobik halini doğru anlamak, ne kadar büyük olabileceğini de göstermekle yükümlüdür.

Zaten romanlar insanın kendini inkarını, yeniden varoluşunu, aşkı anlatmayacaksa başka neyi anlatacak?"

Bir roman yazdım. Bu romanın kahramanları arasında Deniz de Çöl de önemli yer tutuyor. Ama durumun suçluları da kahramanları da aşkla yaşayan insanlardır, yani bizleriz...

www.gaziantephaberler.com

 

21.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz