"Güneşi Nuriye'ye biz armağan edeceğiz"dediler.Çok sayıda Gözaltı var

"Güneşi Nuriye'ye biz armağan edeceğiz"dediler.Çok sayıda Gözaltı var

"Güneşi Nuriye'ye biz armağan edeceğiz"dediler.Çok sayıda Gözaltı var

Yüksel eylemine müdahale eden polis 8 kişiyi gözaltına alırken, eylemciler Nuriye Gülmen'in tahliye talebinin reddedilmesine "Nuriye'ye güneşi biz armağan edeceğiz" şeklinde tepki gösterdi.

 
Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile işlerinden edilen eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça'nın işlerine iade edilme talebiyle başlattıkları açlık grevi eylemi 264'üncü gününde devam etti. Gülmen ve Özakça'nın destekçileri tarafından sürdürülen "İşimizi geri istiyoruz" eylemi ise 384'üncü gününü geride bıraktı.
 
Etrafı polis barikatlarıyla çevrili olan İnsan Hakları Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen eylemcilere polis izin vermedi. Bunun üzerine eylemciler TOMA'nın hazır bulunduğu Konur Sokak'ta bir araya gelerek üzerinde "Nuriye ve Semih işe geri alınsın" pankartını açtı. Gülmen ve Özakça'nın bugün görülen 5'inci duruşmasında Gülmen'in tahliye talebinin reddedilmesine eylemciler "Güneşi Nuriye'ye biz armağan edeceğiz" şeklinde tepki gösterdi.
 
Eylemcilere müdahale eden polis, Yüksel direnişinin simge isimlerinden Veli Saçılık, Alev Şahin, Nazan Bozkurt, İlker Işık, Gülnaz Bozkurt, Simge Aksam ve ismi öğrenilemeyen iki kişiyi gözaltına aldı.
27.11.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz